Quantcast

Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Piotr Woźniak-Starak nie zostanie pochowany na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach?

2019-08-29 14:26:33 (ost. akt: 2019-08-29 15:10:11)

Autor zdjęcia: Szymon Starnawski/Polskapress

W podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie odbędzie się dziś wieczorem msza żałobna w intencji tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. W piątek urna z prochami miała zostać złożona w Fuledzie, która była jego „miejscem wybranym”. Jak się okazuje, nie ma zgody na pochówek na terenie posiadłości.

Uroczystości pogrzebowe Piotra Woźniaka-Staraka, który zginął w wypadku motorówki na jeziorze Kisajno, zaplanowano na dwa dni. Dzisiejsza wieczorna msza święta w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie będzie okazją, by ze zmarłym producentem filmowym pożegnali się przyjaciele i znajomi. W piątek, w gronie najbliższych, urna z prochami miała zostać złożona w Fuledzie.

We wzruszającym nekrologu bliscy Piotra Woźniaka-Staraka wyjaśnili przyczyny wyboru Fuledy na miejsce złożenia prochów.
„Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał spędzać tam czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym” — czytamy w tekście podpisanym przez rodziców, żonę i rodzeństwo zmarłego.

Czy urna z prochami zostanie złożona na terenie rodzinnej posiadłości? Według niektórych mediów rodzina uzyskała odpowiednią zgodę. Te informacje dementuje olsztyński sanepid. W wydanym dziś (czwartek, 29 sierpnia) komunikacie czytamy:

"Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że nieprawdziwe są wszelkie medialne doniesienia mówiące o tym, że rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka dostała specjalne zezwolenie, żeby pochować go na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu."

18 sierpnia około godziny 3.30 do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o pływającej po Kisajnie motorówce, która zakłóca spokój. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, na wodzie dryfowała łódź, na której nikogo nie było.
Tymczasem, jak wynika z ustaleń policji, w chwili wypadku na pokładzie motorówki znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich zdołała wydostać się na brzeg.
— 27-letnia mieszkanka Łodzi powiedziała, że pływała na motorówce z 39-letnim mężczyzną. Podczas wykonywania gwałtownego manewru oboje wpadli do wody. Kobiecie udało się przepłynąć około stu metrów, by dotrzeć do brzegu, mężczyzny poszukują służby ratunkowe — mówiła w dniu rozpoczęciu poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.
Wspomniane poszukiwania trwały cztery dni. Zaangażowane w nie były różne służby: od straży pożarnej, przez policję, po Wojska Obrony Terytorialnej. Nie jest tajemnicą, że działania dodatkowych służb poszukiwawczych sfinansowała także rodzina Staraków, do której należy posiadłość leżąca w okolicy miejsca, w którym zginął Piotr Woźniak-Starak.
Ciało producenta odnaleziono przez płetwonurków 22 sierpnia.
Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci producenta. Dotyczy ono spowodowania wypadku w ruchu wodnym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OBSERWATOR #2795517 | 88.156.*.* 25 wrz 2019 08:03

  MŁODZI ,,,,,JEST SIE BOGATYM ROZPIESZCZONYM , BEZ ROZUMU MOZNA TAK SKONCZYC

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. biedny #2788662 | 83.21.*.* 9 wrz 2019 18:32

  Bogaty to nawet szczepić się nie musi i Sanepid mu nie podskoczy

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. A kto bogatemu zabroni #2787543 | 88.156.*.* 7 wrz 2019 08:43

  Panie Dysko ???? Może być nawet MAUZOLEUM.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ja #2786607 | 109.241.*.* 5 wrz 2019 19:05

  Bogaczowi wszystko wolno tylko życia nie da się kupić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Staś #2785524 | 217.99.*.* 3 wrz 2019 10:35

   Z mojego punktu widzenia to moga szczątki playboya wozić nawet w bagażniku. Prawo jest jednak prawem i jego łamanie powinno być surowo karane. Na dobr sprawę to jęsli babunia się uprze to pochowa swojego Józiaka pod swoim oknem w bloku wielorodzinnym. Nie zrobi tego? Na przeszkodzie stoi jedynie brak pieniędzy, jak widać.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)