Niezwykły turniej w górowskiej Grand Prix w tenisie stołowym [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2019-08-28 09:11:36(ost. akt: 2019-08-28 09:14:52)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

Aż 21 stołów trzeba było rozstawić, by pomieścić wszystkich chętnych do gry w pierwszym po wakacyjnej przerwie turnieju Grand Prix Górowa Iławeckiego 2019 w tenisie stołowym.
Wszystko to za sprawą Wakacyjnej Akademii Leszka Kucharskiego, która już drugi raz gości w Górowie podczas wakacji. Część trenujących tutaj osób, pod okiem znakomitych trenerów Leszka Kucharskiego i Zbigniewa Pietkiewicza, postanowiła okazjonalnie wziąć udział w zawodach.

W taki to sposób doszło do ciekawego starcia pomiędzy amatorami, stałymi uczestnikami Grand Prix oraz młodymi nadziejami polskiego pingponga, wspieranych przez rodziców. W turnieju wzięli również udział starsi uczestnicy Akademii, goszczący w naszym miasteczku i trenujący na obozie.

Udział tylu nowych zawodników zwiastował nie lada emocje, ale był również wyzwaniem dla organizatorów, którzy musieli uporać się z przeprowadzeniem zawodów dla 67 zawodniczek i zawodników. Tego to jeszcze w Górowie Iławeckim nie grali...

W turnieju kobiet wygrała Alicja Niedźwiecka z Ornety przed Magdaleną Kowalczyk z Oleśnicy. Obydwie panie znajdują się na czele w klasyfikacji kobiet.

W kategorii do lat 40 „młode lwy” bardzo skutecznie zaatakowały liderów Grand Prix. Turniej wygrał Rafał Formela z Gdańska przed innym gdańszczaninem Mariuszem Wołowieckim i Wojciechem Szymczakiem z Inowrocławia.

W kategorii mężczyzn 40-50 lat zwyciężył pewnie Daniel Buczyński z Płoskinii przed Romanem Polewczakiem z Połczyna Zdrój i Jackiem Baczewskim z Mrągowa.

W kategorii powyżej 50 lat sobotni turniej wygrał Henryk Prusiński z Olsztyna przed Wiesławem Skrętkowskim z Lidzbarka Warmińskiego i Edmundem Kuczyńskim.

Kolejne zawody zaplanowano na 5 października.
Andrzej Markowski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #2783166 | 185.138.*.* 28 sie 2019 22:37

    Na palcach jednej ręki można ilu górowiaków w tym startuje

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz