Przerwy w dostawie wody jeszcze do jutra

2019-08-27 11:02:50(ost. akt: 2019-08-27 11:21:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

— Mam nadzieję, że przerwy w dostarczaniu wody mieszkańcom miasta skończą się już jutro — mówi burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka. Wyjaśnia przy tym, że niedogodności występowały, bo trwa inwestycja wymiany sieci wodociągowej.
Mieszkańcy Górowa Iławeckiego telefonowali do nas kilka razy prosząc o interwencję w sprawie przerw w dostawie wody do ich mieszań. Twierdzili, że bywały dni kiedy wody nie było przez cały dzień. Skarżyli się też na brak wyprzedzających informacji o wyłączeniach.

— Wszystkie przerwy w dostarczaniu wody wynikały z prowadzonej inwestycji wymiany sieci wodociągowej i złożoności tej inwestycji. Wymieniamy instalację, która wykonana była w 1905 roku i nie dysponujemy jej planami. Stąd wykonawca nie wszystko mógł przewidzieć i zaplanować wszystkie przerwy w dostawie wody — mówi Jacek Kostka.

Dodaje, że część wyłączeń była planowana a komunikaty o tym pojawiały się na stronach internetowych. Wykonawca nie zawsze mógł przewidzieć i ustalić przebieg starych rur. Dodatkowo wszystko odbywa się w średniowiecznej substancji miasta i przebiega tam wiele innych instalacji. Z kolei nie da się do instalacji włączyć nowej sieci bez wyłączenia dostaw wody.

— Rozumiem wszelkie niedogodności, bo sam też przecież nie miałem wody w mieszkaniu. Mam zapewnienie, że problemy skończą się jeszcze dziś wolę jednak być ostrożny — dodaje burmistrz Kostka.

Na facebookowej stronie miasta Górowo Iławeckie czytamy, że przerwy mogą wystąpić jeszcze dziś i jutro. Komunikat ten został opublikowany 23 sierpnia a więc z czterodniowym wyprzedzeniem.

and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miks #2782671 | 185.138.*.* 28 sie 2019 00:19

    Nic w Górowie się nie zmieniło: najpierw robią nowe drogi i po chwili wod-kan je rozwala w pył. Brawo! W ten sposób zawsze tu będzie jedną wielka dziura!

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2. Górowiak #2782413 | 83.31.*.* 27 sie 2019 12:08

    Ale nie pomyslał nikt ze nie wszyscy maja internet żeby przeyczytac .

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz