Szesnastka: rozwój albo skansen

2019-08-21 13:01:36(ost. akt: 2019-08-21 14:08:48)

Autor zdjęcia: GDDKiA

Kiedy doczekamy się dwupasmówki Borki Wielkie – Mrągowo? Może już w 2023 roku. Nadal natomiast nie wiemy nic o tym kiedy ruszy budowa odcinka Mrągowo – Ełk.
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już wkrótce ruszy przetarg na projekt i budowę 13 kilometrowego odcinka drogi S16 Borki Wielkie – Mrągowo. To już drugi przetarg. Poprzedni unieważniono, bo potencjalni wykonawcy chcieli o 100 milionów więcej niż chcieli zapłacić drogowcy. Umowa ma być podpisana jeszcze w tym roku.
Trochę dłużej poczekamy za to na odcinek z Mrągowa do Ełku. Na razie nie ma bowiem nawet opracowanego przebiegu dwupasmówki na tym odcinku. Przeciwko jej budowie protestują niektórzy ekolodzy i kilka samorządów.

Co dalej z szesnastką?
Nie powinniśmy nic zmieniać. Szesnastka z Mrągowa do Ełku powinna mieć taką szerokość jak ma i biec, jak biegnie
4.67%
Szesnastka powinna biec jak teraz, ale powinna być poszerzona (jeden pas ruchu z szerokim poboczem)
7.86%
Należy zbudować nowa szesnastkę, która będzie omijać mazurskie wsie i miasteczka
87.47%

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jan z pisza #2782237 | 37.47.*.* 27 sie 2019 00:29

  JUŻ leci na łeb wartość ziemi wzdłuż16 na ocinku sorkwity-mrągowo , wgłąb na kila kilometrów od trasy .Miałeś chamie złoty róg ostał ci się ino tirów smród......

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mazur #2780480 | 31.0.*.* 22 sie 2019 16:23

   Widzę że warszawski aktyw lobbystyczny wespół z warszawiakami daczowiczami próbuje zagłuszyć słowa prawdy. Ale i tak to na nic. Ludzie wiedzą o co tu chodzi i o kręcenie jakich lodów na karku mieszkańców regionu i kosztem jego rozwoju. To jest prywata i hipokryzja śpiewana na nute rzekomej "ekologii". Rozumiem że z równym zaangażowaniem "ekolodzy" poprą propozycję rozszerzenia strefy ciszy na jezioro beldany i mikolajskie, likwidację tego bezsensownego corocznego rajdu samochodowego dewastujacego przyrodę i zajmą się przeswietlaniem planowanej inwestycji w Giżycku polegającej na dewastacji jeziora poprzez budowę na jeziorze knajpy na palach. W cywilizowanym świecie taki numer by nie przeszedł a tu proszę... I "ekologom" lobbystów warszawskim się podoba bo przecież to ich kumple budują wiec jest super. A miejscowi... już jeden z polityków reprezentujący "elite"" powiedział nactasmach prawdy gdzie ma Polskę Wschodnią i co tam powinno być. Zbliżają się wybory i należy o tym pamiętać. To tak na marginesie, bo niektórzy by chcieli żeby... było tak jak było. Bo było przecież tak super, dacze, poczciwi miejscowi co to za parę piw daczy dopilnowali warszawiaków temu i owemu i kłamali się w pas. I komu to przeszkadzało. A tu chcą drogę budować... I po co i na co to komu przecież do daczy droga nie jest potrzebna tego typu. A poważnie, może trochę ironicznie wyszło ale wszyscy wiemy że to szczera prawda.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

  2. tubylec #2780431 | 83.6.*.* 22 sie 2019 14:56

   widać do tego forum dopadli się sami pseudoekolodzy. a prawda jest taka że to jacyś pajace, czy lobbyści siedzący w warszawie i jątrzący, nie wiedząc nic o potrzebach tego regionu. ruchu samochodów i tak nikt nie zatrzyma i nie ograniczy, jeżeli nie bedzie porządnej drogi, to będzie bród, smród, niebezpieczeństwo, wypadki i zaścianek

   odpowiedz na ten komentarz

  3. Główny Geodeta Kraju #2780359 | 83.25.*.* 22 sie 2019 12:22

   Ta eska jest potrzeba do wywożenia taniego surowca z polski wyrzynają polskie lasy pod dyktando koncernów lokują przy 16 nasce obce fabryki do przerabiania taniego surowca ,teraz chcą się dobrać do minerałów na suwalszczyznie potrzebują połączenia z portami aby szybko rabować surowiec

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  4. nmm #2780194 | 176.221.*.* 22 sie 2019 07:26

   A czy to musi byc droga szybkiego ruchu???W Szwajcarii czy Norwegi jezdzi się 80 na godz i jakos to nikomu nie przeszkadza a u nas musi byc autostrada zwlaszcza dla Litwinów czy innych nacji bo im się spieszy.Wykorzystac te którę są porobic obwodnice prawo i lewoskręty ograniczyc prędkość i po zawodach !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (22)