Szpital uniwersytecki leczy na najwyższym poziomie

2019-08-05 12:34:20 (ost. akt: 2019-08-05 12:37:39)

Autor zdjęcia: uwm.edu.pl

Szpital Kliniczny UWM otrzymał certyfikat akredytacyjny standardów lecznictwa szpitalnego. Oznacza to, że usługi i świadczenia są na najwyższym poziomie.
Certyfikat nadał minister zdrowia, a 1 sierpnia Radosław Borysiuk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, odebrał go z rąk Michała Bedlickiego, zastępcy dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które przeprowadziło akredytację. Certyfikat jest ważny 3 lata.
Starania o certyfikat rozpoczął w 2015 r. Leszek Dudziński, ówczesny dyrektor szpitala. Kontynuowali je jego następcy. Wymagały one od całego personelu szpitala opracowania i następnie wdrożenia 225 procedur we wszystkich obszarach: od administracji i zaplecza technicznego po lecznictwo.

Co daje taki certyfikat szpitalowi? — Zwiększenie o 1,5 proc. dotacji z NFZ ponad przyznany ryczałt. Nasi pacjenci zaś zyskują pewność, że usługi medyczne, które u nas otrzymują, są na najwyższym poziomie – wyjaśnia dyrektor Radosław Borysiuk.
Nadanie certyfikatu odbyło się w obecności licznych gości, pracowników szpitala, władz uniwersytetu. Po raz pierwszy w charakterze wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego pojawił się na UWM prof. Wojciech Maksymowicz, do niedawna prorektor UWM i ciągle kierownik Kliniki Neurologicznej USK UWM.

— Dwanaście lat temu zostałem zaproszony do Olsztyna, aby uruchomić tu kształcenie medyczne. Wykorzystując młodzieńczy entuzjazm rektora Góreckiego, zbudowaliśmy wydział i ten szpital. Tu na parterze, gdzie kiedyś biegały szczury, jest obecnie nowoczesna klinika neurochirurgii. Rozbudowę tego szpitala wspierał później wiceprezes PAN, siedzący tu na sali. Kiedy przejmowaliśmy szpital od wojska, miał 6 mln zł budżetu. Teraz ma 60 mln. To i dzisiejsza uroczystość pokazują skalę postępu, który się tutaj dokonał. Dzisiaj dobrze wiem, że mogę ten szpital zostawić swoim uczniom — zapewniał prof. Maksymowicz.

Prof. Ryszard Górecki, rektor UWM, pogratulował pracownikom szpitala sukcesu, a prof. Maksymowiczowi awansu na wiceministra.

— Mam nadzieję, że będziemy teraz dobrze współpracować na rzecz UWM — stwierdził. I dodał: — Ten certyfikat potwierdza wysoką jakość usług naszego szpitala, a ona jest niezbędna do kształcenia naszych studentów.
kuch

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD