Wycofano popularny lek na astmę. Sprawdź, czy podajesz ją dziecku

2019-08-02 13:44:57 (ost. akt: 2019-08-02 14:04:54)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o natychmiastowym wycofaniu z obrotu ponad dwudziestu serii leku Budixon Neb, stosowanego do nebulizacji u dzieci i dorosłych.
Lek Budixon Neb jest zawiesiną do nebulizacji stosowaną w leczeniu astmy, zespołu krupu - ostrego zapalenia krtani, tchawicy i oskrzeli oraz zaostrzenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Podmiotem odpowiedzialnym jest Adamed Pharma SA z siedzibą w Pieńkowie.

Substancją czynną leku jest Budezonid, który należy do grupy leków nazywanych glikokortykosteroidami. Leki z tej grupy wykazują miejscowe działanie przeciwzapalne.

Przedstawione wyniki badań wskazują, iż badane próbki przedmiotowych produktów leczniczych nie spełniają wymagań specyfikacji wytwórcy, w zakresie parametru zawartości substancji pokrewnych budezonidu.

Wycofane partie leku:
Obrazek w tresci

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, gdy GIF wycofuje z obrotu lek Budixon Neb. Inne serie tego leku na astmę były wycofywane z obrotu już w lutym i w lipcu 2019 roku.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hynek #2771445 | 5.172.*.* 2 sie 2019 20:27

    "Wycofano popularny lek na astmę. Sprawdź, czy podajesz ją dziecku"..... Ją, czyli astmę. Brawo Wy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz