Policjant z Reszla odznaczony za dzielność

2019-07-31 15:00:00(ost. akt: 2019-08-01 12:46:06)

Autor zdjęcia: Kpp Ketrzyn

24 lipca, w czasie centralnych uroczystości Święta Policji sierż. sztab. Mariusz Pawlik z komisariatu w Reszlu został wyróżniony przez Prezydenta RP Krzyżem Zasługi za Dzielność. Tegoroczne obchody policyjnego święta to również jubileusz 100-lecia powołania tej formacji.
Sierż. sztab. Mariusz Pawlik służbę rozpoczął w 2012 roku na komisariacie policji w Korszach. Od początku związany jest z pionem prewencyjnym. Aktualnie pełni służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie Policji w Reszlu. Na co dzień patroluje ulice miasta i gminy Reszel. W trakcie służby podejmuje szereg interwencji w miejscach publicznych, domowych, obsługuje zdarzenia drogowe, a także podejmuje wiele innych czynności związanych z wykonywaniem zawodu policjanta.

17 lipca 2018 roku parę minut po północy policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu pełniąc służbę patrolową zostali powiadomieni przez mieszkańców o wydobywającym się dymie z jednego z mieszkań budynku przy ul. Warmińskiej w Reszlu. Natychmiast podjęli interwencję. Mimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury nie tracili czasu i wbiegli do środka, żeby ewakuować mieszkańców wielorodzinnego budynku. Po upewnieniu się, że mieszkańcy sąsiednich lokali są bezpieczni, sierż. sztab. Mariusz Pawlik pomimo dużego zadymienia pomieszczeń, narażając swoje życie i zdrowie, wszedł do pomieszczenia i wyprowadził z budynku człowieka. Jest to bez wątpienia przykład ogromnej odwagi i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Po raz kolejny funkcjonariusz wykazał się w marcu 2019 podczas nocnego pożaru przy ul. Reymonta w Reszlu. Pomógł wtedy w ewakuacji mieszkańców płonącego budynku.

Krzyż Zasługi za Dzielność ustanowiony został w 1928 r. Nadawany jest policjantom, żołnierzom, funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, wyjątkowo także innym osobom za czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.


car

Obrazek w tresciKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Halinka #2772377 | 5.172.*.* 5 sie 2019 10:46

    Gratulacje dla pana Mariusza. Mam nadzieję, że nagrodę pieniężną też otrzymał.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz