Gorące listy do Sejmu

2019-07-25 11:19:05(ost. akt: 2019-07-25 11:02:16)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Koalicje wyborcze są już znane, teraz partie kompletują swoje listy wyborcze. Na razie jednak niewiele jest faktów, a więcej spekulacji i przypuszczeń. Być może dziś, a najpóźniej we wtorek będziemy wiedzieć, kto z okręgu olsztyńskiego znajdzie się na listach Zjednoczonej Prawicy do parlamentu.
— Bo jeszcze nie ma takiej listy — usłyszeliśmy od jednego z działaczy PiS. — Komitet Polityczny PiS nie zajmował się jeszcze okręgiem olsztyńskim.

Na razie pewne jest, że „ jedynką” na liście Zjednoczonej Prawicy będzie prof. Wojciech Maksymowicz. Kto za nim? I tu jest problem. Niewykluczone, że poseł Iwona Arent albo Jerzy Szmit, szef olsztyńskiego okręgu PiS. Na kolejnym miejscu być może będzie poseł Wojciech Kossakowski lub poseł Jerzy Małecki.

Mówi się też, że z listy Zjednoczonej Prawicy może wystartować również poseł Kukiz’15 Andrzej Maciejewski. — Tu rozmowy trwają — powiedział nam jeden z polityków PiS.

W przypadku Senatu z poparciem Zjednoczonej Prawicy może wystartować w Olsztynie senator niezależna Lidia Staroń, bo PiS nie ma tu mocnego kandydata. Natomiast pewna startu do Senatu powinna być obecna senator PiS Małgorzata Kopiczko.

Jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską, to jedynkę w okręgu elbląskim dostanie poseł Jacek Protas, a w okręgu olsztyńskim prawdopodobnie poseł Janusz Cichoń. PSL zdecydował, że listę ludowców otworzy w okręgu olsztyńskim poseł Urszula Pasławska, a w okręgu elbląskim Zbigniew Ziejewski.

W przypadku bloku lewicy pierwsze miejsce w okręgu olsztyńskim otrzymają Marcin Kulasek z SLD albo Monika Falej z Wiosny. Natomiast w okręgu elbląskim SLD chciałby jedynkę dla Janusza Nowaka, wiceprezydenta Elbląga.

am

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wyborca PIS-u #2773303 | 91.233.*.* 7 sie 2019 10:27

  Poważnie, Kopiczko po raz drugi będzie kandydatką do senatu? Jeżeli tak - to jest to kpina z inteligencji wyborców i ogromny błąd centrali! Są osoby zasłużone dla regionu. To z nich powinniśmy wybierać kandydatów i tro oni powinni nas reprezentować w Sejmie i Senacie. Ta Pani mandat zdobyła wyłącznie na fali rosnącej popularności PIS -u a w rezultacie była ogromną pomyłką. Na spotkaniu z nauczycielami wykazała się butą i arogancją. Materiał do obejrzenia w internecie. Poza tym NIC!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Tomek #2768186 | 5.173.*.* 26 lip 2019 18:35

  Kopiczko na senatora, a co ta kobieta przez okres kadencji zrobiła oprócz nabijania dla siebie i rodziny kasy w postaci co miesięcznie wypłacanego wynagrodzenia tej pani w kwocie ok. 15 tysięcy złotych i ogólnopolskiej już kompromitacji ze spotkania w miesiącu kwietniu br z nauczycielami w Ełku, kiedy butnie deklarowała, że nie będzie się tłumaczyć z tego co zrobiła jako senator dla nauczycieli. I taka osoba ma zostać ponownie senatorem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Gsp. #2767999 | 79.190.*.* 26 lip 2019 14:10

  coś tam, coś tam zawsze płynie z prądem

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. partyjny cwaniaczek #2767767 | 5.173.*.* 26 lip 2019 09:09

  I jak zwykle , partyjne cwaniaki pchają się do koryta. Sobie jedynki, miejsca biorące, a ta gadka o demokracji, reprezentowaniu wszystkich Polaków to kit dla plebsu, ciemnej masy która ma na nich zagłosować i spi...ać. Dla ich uciechy przeznaczono miejsca na dole listy. W tym względzie opozycja nie różni sie od rządzących. I opozycja nawet nie chce wygrać tych wyborów. Gdyby na pierwszym miejscu pojawił się np. Hołowczyc to taki Maksymowicz mógłby tylko pomarzyć o sejmie. Ale nie, Cichon, Pasławska czy Kulasek. Dlaczego, no bo przecież już są posłami, a to chyba wystarczający argument by być znów. A że nic nie zrobili, not to co, ? Ktoś słyszał o jakiś osiągnięciach Pasławskiej czy jakiegoś Cichonia ? Mało to w Olsztynie ludzi, którzy swoim życiem, osobistym trudem zyskali sobie aotorytet ? I to onie powinni być naszymi reprezentantami w Sejmie, a nie jakieś cwaniaczki z taka czy inną legitymacja, których jedynym walorem jest to, że się słuchają partyjnego szefa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. Zmęczona #2767597 | 89.228.*.* 25 lip 2019 23:18

  Pan poseł Maciejewski??? a co on zrobił dla kogo?? Byłam u niego o pomoc, olał sprawę. ;((

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)