Działają aktywnie. Będą warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, wycieczki

2019-07-22 15:41:29(ost. akt: 2019-07-22 15:46:03)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Kolejny już raz aktywni mieszkańcy wsi, Rady Sołeckie i liderzy działający na Górowszczyźnie spróbowali swych sił w konkursach – minigrantach ogłoszonych przez LGD Warmiński Zakątek.
Ciekawe pomysły, innowacyjne i wyjątkowe plany do realizacji w swych małych ojczyznach zgłosiło w tym roku 11 nieformalnych grup startując w konkursach grantowych „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a także FIO „Warmia Mazury Lokalnie”.

Spośród wielu zgłoszonych w konkursach projektów, cztery z górowskich wniosków doczeka się w tym roku realizacji.

Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” oraz OSP w Kamińsku jeszcze w czerwcu podpisano umowy dotacyjne. W programie mikrograntów "FIO Warmia Mazury Lokalnie” ruszyły projekty „Kamińsk — serce Natangii”, zgłoszony przez grupę „Aktywny Kamińsk" oraz „Kulinarne ABC z Aksamitką” w Piastach Wielkich, opracowany przez KGW „Aksamitka”.

W lipcu podpisano kolejne umowy — tym razem z programem „Działaj Lokalnie” realizować swe marzenia będą grupa nieformalna „Aktywne świetlice” oraz KGW w Kandytach.

Dzięki realizacji projektów prowadzone będą warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, wycieczki przyrodniczo-fotograficzne, liderzy projektów planują też zadbać o poprawę estetyki i wyglądu swoich miejscowości.

Życzymy powodzenia i dobrej zabawy przy realizacji projektów. Czekamy na efekty
wspólnych prac oraz fotorelacje z wydarzeń organizowanych w ramach działań projektowych.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kamila #2768810 | 83.6.*.* 28 lip 2019 10:01

    Podobno dziś w Kamińsku jest następna imprezka tz " Lipcówka" czy jak ją tam zwał. Czyli miałam rację, że gmina czytaj władza i ( bez) radni tańczy i się bawi a na drogi , również te gminne, które są tylko drogami z nazwy brak funduszy. Oczywiście V-powie czytaj urzędnicy i (bez) radni jak zwykle jedzonko i napitki mają za darmoszkę

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Kamila #2768349 | 83.6.*.* 27 lip 2019 01:12

    Gmina śpiewa, gmina tańczy a ludziom żyje się coraz ciężej. Urzędasy i radni mają dobre samopoczucie a drogi gminne są drogami tylko z nazwy. Przebudowa drogi z Pieniężna do Górowa i Bartoszyc doprowadzoiło do sytuacji, że brak jest dróg objazdowych . Te objazdy , które zostały wytyczone drogami gminnymi i polnymi, wołająo pomstę do Nieba. Niektóre miejscowości praktycznie zostały odcięte od Świata . Czekamy aż wydarzy się jakieś nieszczęście i nie dojedzie Karetka Pogotowia czy Straż Pożarna to zobaczymy czy lans i zabawa jest najważniejsza w gminie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)