Chcesz być pilotem? Ryanair wyszkoli sobie w Szymanach kadry

2019-07-18 11:38:08 (ost. akt: 2019-07-18 12:13:59)

Autor zdjęcia: Pixabay

Na lotnisku w Szymanach szkolić się będą przyszli piloci. Po zakończeniu nauki będą oni mogli zasiąść za sterami samolotu typu Boeing 737. Co potem? Być może stały etat i pensja w wysokości nawet 200 tys. euro.
W środę 17 lipca w Porcie Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele przewoźników obydwu portów lotniczych, a także marszałek Gustaw Marek Brzezin i Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego.

- Nasze lotnisko jest najmłodsze w Polsce, to dopiero trzeci rok działania – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Filozofia biznesowa Ryanair doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Nasze lotnisko jest też doskonale przygotowane nie tylko do obsługi pasażerów, ale także do szkoleń. Dodatkowo przyjedzie do nas kilkaset osób, serdecznie ich przywitamy, może zechcą u nas pozostać. Jako samorząd województwa możemy zapewnić, że rozpoczęliśmy już prace nad specjalnym programem stworzenia modelu dofinansowania na pokrycie kosztów szkolenia, tak, żeby pośród międzynarodowego grona uczniów szkoły kadetów Ryanair znaleźli się również młodzi mieszkańcy Warmii i Mazur

- Nasza szkoła powstała w regionie łódzkim i tu pozostanie, jednak chcemy się nadal rozwijać we współpracy z najlepszymi partnerami – mówi Bartłomiej Walas, założyciel i prezes Bartolini Air. – Stąd właśnie wybór Ryanair i województwa warmińsko-mazurskiego i Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Specjalnie dla tego projektu dostosowywany jest obecnie jeden z budynków, w którym znajdą się sale dla uczniów ze specjalistycznym wyposażeniem, symulator lotów oraz zaplecze sanitarno-kuchenne. Dodatkowo na lotnisku zostanie zbudowany hangar dla samolotów szkoleniowych.

Szacunki Boeinga wskazują, że do 2035 linie lotnicze zrekrutują ponad 600 tys. nowych pilotów. Partnerstwo biznesowe Bartolini Air i Ryanair jest odpowiedzią na te potrzeby.


RyanairMentoredProgramme to projekt międzynarodowy. Uczniami będą z pewnością ludzie z całego świata, którzy na co dzień będą mieszkać w okolicy lotniska. To również szansa dla młodych mieszkańców naszego regionu w zdobyciu dobrze płatnej i wysoko cenionej pracy.

– Program zapewni liniom lotniczym stały dopływ utalentowanych i profesjonalnych pilotów z całej Europy i dzięki temu zaspokoi potrzeby naszej rozwijającej się sieci – mówi Senan O’Shea, szef szkolenia personelu pokładowego w Ryanair. – Będziemy zatrudniać ok. 1000 pilotów rocznie w ciągu najbliższych 5 lat i mogą oni liczyć na niezrównane możliwości latania w liniach lotniczych numer jeden na świecie. Starannie wybraliśmy Bartolini Air jako naszego partnera szkoleniowego, biorąc pod uwagę ich wysokie standardy w zakresie szkolenia wstępnego i szkolenia MCC. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przekazać naszą wiedzę operacyjną Bartolini Air, szczególnie w zakresie zapewnienia wyjątkowego standardu MCC dla pilotów linii lotniczych. To połączenie będzie najlepszym możliwym przygotowaniem do kariery przewoźnika lotniczego w Ryanair.

18-miesięczny program szkoleniowy będzie dawał uczestnikom możliwość uzyskania licencji pilota na jasnych zasadach. Po ukończonym szkoleniu będą mogli usiąść za sterami samolotu typu Boeing 737. Kadeci uczestniczący w programie zostaną przeszkoleni przez instruktorów Bartolini Air zgodnie z procedurami Ryanair. W ciągu najbliższych 3 lat zostanie wyszkolonych 320 zawodowych pilotów. Zajęcia będą odbywały się we współpracy z Portem Lotniczym Olsztyn – Mazury oraz Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta.

Jak informuje Ryanair, piloci zatrudnieni u tego przewoźnika, mogą liczyć nie tylko na atrakcyjny tryb pracy, ale i wysokie wynagrodzenie (do 200 tys. euro rocznie na stanowisku kapitana).

Źródło: Mat. prasowy/ Urząd Marszałkowski


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ergeedrgdf #2765616 | 5.173.*.* 22 lip 2019 09:47

  czemu szukają wśród Polaków? kadry kiepsko znają angielski?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. docho #2765482 | 83.9.*.* 21 lip 2019 23:03

  każdy zarabia do 200 tys euro rocznie . 2 tysiaki pln miesięcznie to też do 200 tys euro rocznie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Chyba nie darmowy #2764070 | 84.62.*.* 18 lip 2019 17:29

  Ile ten kurs kosztuje?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. do 200 tys. euro rocznie na stanowisku kapita #2763987 | 83.5.*.* 18 lip 2019 14:13

   czyli 15 tyś. euro rocznie także mieści się w tych 200. Piloci odchodzą z uwagi na ciężkie warunki i bardzo słabe zarobki, takie realia. Jak szukają pilotów za psie pieniądze niech szukają w afryce.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. avator #2763973 | 77.252.*.* 18 lip 2019 13:39

    Filozofia biznesowa Ryanaira polega na otrzymywaniu od operatora lotniska ogromnych korzyści w formie ulg, zwolnień z opłat i dopłat do niektórych połączeń. Artykuł sponsorowany dla ciemnego luda.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (8)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   Unia Europejska

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.