Jarosław Kaczyński ogłosił jedynki w warmińsko-mazurskim. Jest niespodzianka

2019-07-13 14:36:09 (ost. akt: 2019-07-14 16:18:37)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Jarosław Kaczyński ogłosił w sobotę (13.07) jedynki PiS na listach w poszczególnych okręgach. Na jednej z list w warmińsko-mazurskim jest niespodzianka.
W okręgu elbląskim obyło się bez niespodzianki. Listę Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych otworzy Leonard Krasulski, który jest posłem PiS od 2005 roku. Krasulski i jako polityk i jako człowiek jest bardzo bliski Jarosławowi Kaczyńskiemu. W sejmie siedzi tuż za nim.Jarosław Kaczyński, w swojej autobiografii nazwał go "przyjacielem".
Niespodzianką jest za to na pewno "jedynka" w okręgu olsztyńskim, którą otrzymał profesor Wojciech Maksymowicz, jeszcze do niedawna prorektor UWM do spraw Collegium Medicum na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Profesor zrezygnował ze stanowiska, kiedy władze uczelni zdecydowały się na przekształcenie Wydziału Nauk o Zdrowiu w Szkołę Zdrowia Publicznego
Profesor Maksymowicz w sierpniu 2018 został doradcą wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. A teraz jako reprezentant Porozumienia otworzy listę Zjednoczonej Prawicy w okręgu olsztyńskim.
Jak powszechnie wiadomo działacze PiS i Porozumienia w naszym regionie nie pałają do siebie specjalną sympatią. Górą jak na razie jest Porozumienie, bo to kandydat tej partii (Michał Wypij) a nie reprezentant PiS walczył o fotel prezydenta Olsztyna. Z kolei w piątek stanowisko prezesa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stracił Grzegorz Smoliński (PiS).
Nieoficjalnie mówi się, że jego odwołanie to efekt sporu pomiędzy olsztyńskimi strukturami PiS i Porozumieniem Jarosława Gowina. Strefa jest nadzorowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, którym kieruje Jadwiga Emilewicz z Porozumienia.


Komentarze (75) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tadek #2771127 | 89.228.*.* 2 sie 2019 08:50

  Szkoda że prof. Maksymowicz nie wystąpił z PO gdy była u szczytu popularności tylko w momencie, w którym przeżywała olbrzymi kryzys. Niech PIS weźmie na listę dużo popularniejszego w polityce profesora Iwińskiego.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. olsztyniak #2767209 | 5.172.*.* 25 lip 2019 13:12

  Pan Maksymowicz nie należy do PIS.Czy Gowin wyraził zgodę na taką samowolę prezesa?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jak zmienia to myśli #2764674 | 95.90.*.* 20 lip 2019 09:55

   Jeżeli partia zmienia kierunek ideologiczny, a ja mam poglądy takie jak wcześniej, to logiczną konsekwencją jest odejście z partii. My też się zmieniamy, a co za tym idzie nasze poglądy. Zmiana partii w tym przypadku jest naturalną koleją losu. Jeżeli przebywam x lat z pijakami, bo sam piję, ale nagle staję się abstynentem, to raczej odejdę z tego towarzystwa. Nie akceptuję zmian dla kasy i kariery, ale te wcześniej wspomniane wynikają z mądrości, a nie z głupoty. UWM od momentu powstania drepcze ciągle na tym samym poziomie nauczania. Nie podoba mi się to. Nie widzę tu impulsu do dalszego rozwoju, myślenia długofalowego. Widzę tu raczej rodzaj klanu, a nie świeży powiew i otwarcie na wolne. rewolucyjne badanie - zasiedziałość i zgnuśniałość. Prof. Maksymowicz stworzył nowy wydział, udowodnił, że jest świetnym organizatorem i trzyma poziom. To są plusy. Myślę, że przydałby się intelektualny i mentalny impuls dla UWM. Kto wie, może właśnie prof. Maksymowicz zrobiłby to, czego inni nawet nie próbują. I jeszcze do Kacperka. Człowieku to wszystko o czym piszesz to bajki z mchu i paproci. Pora wyrosnąć z bajek i popatrzeć na wszystko samodzielnie. Nie chodzi mi o PIS, ale o Ciebie...

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. M. #2764672 | 176.221.*.* 20 lip 2019 09:52

   Problem jest z tym, że stary człowiek jakim jest W.M. nie wie kim jest....

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  3. kacper #2763596 | 109.241.*.* 17 lip 2019 15:54

   Zniszczyli wszystko.TK,Szkolnictwo,służbę zdrowia,brak leków,stadniny koni,drożyzna niespotykana dzo do tąd.Startowanie z tych list to obciach do potęgi entej

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (75)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  Unia Europejska

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.