Wstawaj i walcz o swoją przyszłość

2019-07-12 15:07:11(ost. akt: 2019-07-12 15:22:24)
Joanna Jędrzejczyk, wielokrotna mistrzyni MMA, boksu, muai thai i kick-boxingu została ambasadorką projektu „FOLM – Z natury do rynku pracy”. Jego zadaniem jest wsparcie młodych ludzi z Warmii i Mazur w poszukiwaniu drogi życiowej i zawodowej.
Projekt „FOLM – Z natury do rynku pracy” jest adresowany do młodych ludzi, którzy nie uczą się i nie pracują. W projekcie wykorzystywany jest model kształcenia „Outdoor Learning” – czyli szkolenia w kontakcie z naturą. Dzięki przynoszącej pozytywne rezultaty metodzie, opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu, uczestnicy projektu korzystają z innowacyjnych form aktywizacji. Pozwolą one na rozwinięcie umiejętności życiowych i zawodowych uczestników, aby stali się aktywni na rynku pracy i zmotywowani do kontynuowania nauki.

Organizatorzy projektu liczą, że przykład Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni mieszanych sztuk walki, wpłynie inspirująco na młodzież, która szuka swojego miejsca w życiu.

— Wierzymy, że osoba, która swoją ciężką, systematyczną pracą dotarła na sportowy szczyt, będzie dla młodych ludzi inspiracją i zachętą do zmian — mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Kilkudniowe, ekscytujące wyprawy w teren, indywidualne spotkania z coachami, kontakty z pracodawcami, mają im pomóc uwolnić wewnętrzny potencjał, odkryć talenty i skierować ich na odpowiednią drogę zawodową.

— Pierwszych kilkanaście osób korzysta już z tego projektu i dochodzą do nas informacje, że taka forma rozwoju to strzał w dziesiątkę. Zapraszam kolejne osoby do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie — dopowiada Borowski.— Sama wiem, jak trudno było wybrać drogę zawodową — nie wolno się poddawać. Choćbyś upadał, to wstawaj i walcz. Jestem tego najlepszym przykładem — mówi Joanna Jędrzejczyk. I dodaje: — Wszyscy mamy zalety, umiejętności i potencjał. Nie każdy miał okazję i warunki, aby to odkryć, powalczyć o siebie i swoją przyszłość. Wierzę, że trenerzy projektu FOLM pomogą młodym ludziom odnaleźć najlepszą drogę życiową.

Projekt jest realizowany w Polsce (Warmia i Mazury), Irlandii (Mid West) i Hiszpanii (Cantabria), a jego liderem jest Centrum Innowacyjnej Edukacji. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem EOG oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży.

łcp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karol Kuligowski, Olsztyn #2762061 | 5.173.*.* 14 lip 2019 15:07

    Oto edukacja zasługująca na propagowanie: 1.) Niektóre sztuki walki w obronie własnej (i innych) z wpajaniem, że nie można tej edukacji NADUŻYWAĆ. 2.) Uczenie zasad ekonomicznego myślenia, przedsiębiorczości, aby tą drogą zapobiegać pladze oszustw pieniężnych, o których czytamy m.in w internecie i w gazecie. Drodzy Państwo, wykształcenie wyższe , na które się namawia i/lub naciąga ludzi tego nie da. Ale o tym kiedy indziej.

    odpowiedz na ten komentarz