Michelin spełnia marzenia. Noworodki ze szpitala dziecięcego będą pod opieką najnowocześniejszego sprzętu [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-07-12 10:02:00(ost. akt: 2019-07-12 09:25:08)

Autor zdjęcia: Fot. Zbigniew Woźniak

Najmłodsi pacjenci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie będą korzystać z aparatury medycznej światowej klasy. Zakup sprzętu o wartości ok. 650 tys. złotych sfinansowała Fundacja Korporacyjna Michelin.
Dwa światowej klasy inkubatory, stacja centralnego monitorowania wraz z 8 kardiomonitorami, 2 kardiomonitory transportowe, lampa do fototerapii oraz laktatory i różnego rodzaju oprzyrządowanie — ta najnowocześniejsza aparatura została w czwartek uroczyście przekazana Oddziałowi Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Darczyńcą jest Fundacja Korporacyjna Michelin.

— Jeszcze nigdy ten odział nie otrzymał jednorazowo tak hojnej pomocy — podkreśla dr n. medycznych Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. — Sprzęt podarowany przez Fundację Korporacyjną Michelin umożliwi szpitalowi ratowanie i leczenie najciężej chorych noworodków w regionie.

Dlaczego aparatura musi być jak najwyższej jakości? — Sprzęt, który mają do dyspozycji nasi lekarze i pielęgniarki, ma kluczowe znaczenie, ponieważ pacjentami oddziału są noworodki po złożonych zabiegach chirurgicznych. Są to również wcześniaki, których przedwczesne urodzenie powikłane jest długotrwałą niewydolnością oddechową i ciężkimi zakażeniami. To najbardziej wrażliwa i wymagająca grupa naszych pacjentów ze względu na częste powikłania u wcześniaków. Wymagają one długotrwałej, kilkumiesięcznej nierzadko opieki. A najważniejszym sposobem terapii jest zapewnienie różnych form wsparcia oddechowego i tlenoterapii oraz komfortu cieplnego — podkreśla Krystyna Piskorz-Ogórek. — Sprzęt, który otrzymaliśmy, tworzy nową jakość leczenia.

Wartość sprzętu wynosi około 650 000 zł. — To, że możemy zrobić coś dobrego i ważnego sprawia nam olbrzymią satysfakcję — powiedział Prezes Zarządu Michelin Polska S.A. Jarosław Michalak, wręczając symboliczny czek na ręce dyrektor Krystyny Piskorz- Ogórek.

— Pomaganie Szpitalowi Dziecięcemu to wyraz naszej społecznej odpowiedzialności. Współpracujemy ze szpitalem od lat, organizując między innymi cykliczną imprezę "Kilometry Pomocy", podczas której nasi pracownicy i mieszkańcy Olsztyna mogą wychodzić, wybiegać i wyjeździć na rowerach środki na zakup sprzętu medycznego. Warto dodać, że nasza załoga angażuje się także w akcje wolontariackie na rzecz szpitala.

Jarosław Michalak podkreślił też, że współpraca Michelin ze szpitalem dziecięcym w Olsztynie wykracza poza relacje biznesowe. — Po prostu daje nam wielką radość — mówi.


Dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek zaznaczyła, że tak ogromnego wsparcia finansowego szpital nigdy nie otrzymał.

— Takie święto zdarza się raz na wiele lat — podsumował marszałek województwa warmińsko- mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. — To wyróżnienie dla całego społeczeństwa, dla najmłodszych pacjentów, którzy gdyby nie ta pomoc, mogliby nie przeżyć. Michelin to firma z bardzo dużym poczuciem wrażliwości społecznej i integracji z regionem. Składam wielkie podziękowania za tę długofalową współpracę będącą zabezpieczeniem dla niemowląt.

— Jesteśmy szczęśliwi, że zostaliśmy beneficjentami tego daru — mówi dr n. med. Ewa Szwałkiewicz-Warowicka, kierownik obdarowanego oddziału — Ten sprzęt był w sferze naszych marzeń. Warto marzyć...

Czym wyróżnia się aparatura podarowana przez Michelin?


Dają także możliwość wykonywania zabiegów bez konieczności wyjmowania noworodka z inkubatora. Kolejną korzyścią jest wbudowana waga oraz kompatybilna, stanowiąca dodatkowy osprzęt lampa do fototerapii.


Z kolei kardiomonitory służą do monitorowania funkcji życiowych. Są wyposażone w funkcję do pomiaru saturacji, ciśnienia, ekg i temperatury oraz mają dodatkowy panel umożliwiającego monitorowanie pacjenta podczas transportu do pracowni diagnostycznych poza oddziałem.

Dzięki zainstalowanej centrali monitorującej parametry ze wszystkich 8 kardiomonitorów wyświetlają się na jednym monitorze w dyżurce, a dodatkowy monitor z podglądem znajduje się w gabinecie lekarskim. Podarowany sprzęt uzupełniają 2 kardiomonitory na wózku jezdnym.

Fundacja Korporacyjna Michelin z siedzibą we Francji działa w 32 krajach. Tylko w 2018 r. Fundacja roku zrealizowała 115 projektów pomagającym lokalnym społecznościom w obszarach takich jak wspieranie zrównoważonego rozwoju, zdrowie, ochrona środowiska, edukacja, inicjatywy sportowe i artystyczne. Od lat Michelin Polska S.A. wspiera szpital dziecięcy w Olsztynie. Już w 2000 roku dzięki firmie Michelin oddział wzbogacił się o najnowocześniejsze wtedy inkubatory, które wciąż służą małym pacjentom. We wczorajszej uroczystości wzięli udział ze strony Michelin m.in. Agata Trzcianowska, dyrektor personalny fabryki i Grzegorz Wojasiński Dyrektor Public Affairs.
Na Oddziale Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt szpitala dziecięcego w Olsztynie rocznie przebywa 900 noworodków

Licznie dołączyli też pracownicy Szpitala a w szczególności obdarowanego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt z jej ordynator Beatą Jaroszewską —Świątek, którzy podkreślali jak bardzo otrzymany sprzęt pomoże im w ratowaniu życia i zdrowia noworodków.

Aleksandra TchórzewskaKomentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Robin Hood #2761637 | 62.218.*.* 13 lip 2019 16:39

  A panu marszałkowi to nie wstyd, że fundacje musza fundować sprzet? A gdzie jest ta dobra zmiana? Gdzie te nadwyżki od mafii vatowskiej? Nagrody się należały, lucyferowi z Torunia ładują A obywatel musi umrzeć bo nie ma na sprzęt, czy leki. Jak WOŚP zbiera miliony to się serduszka retuszuje bo kurduplowi z Żoliborza nie pasuje. Do czego to doszło........

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Cozaludzie #2761333 | 37.47.*.* 13 lip 2019 05:11

  To jest lansowanie sie czyims kosztem. Administracja zarabia conajmniej 3600 brutto, oszczedza na pracownikach robotniczych, ktorym go..no placa. A to co na nich zaoszczedzili to rozdaja lansujac sie wylacznie kosztem roboli. Nie ma nic za darmo. Dali by ze swoich wyplat i sie w tedy lansowali, a nie kosztem roboli. Addeco dalej spamuje ogloszeniami na stanowiska robocze do michelin? Ciekawe czemu...?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Elektryk #2761317 | 95.160.*.* 12 lip 2019 23:28

  Sram na michelin, kiedyś tam pracowałem.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pis #2761059 | 185.138.*.* 12 lip 2019 14:03

   Przy tak dużym rynku zbytu jakim jest szpital, AVON też mógłby coś sfinansować.

   odpowiedz na ten komentarz

  2. oko #2761053 | 83.5.*.* 12 lip 2019 13:39

   A podatki płacą????

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)