Dni Piecek na rockową nutę [FOTO + VIDEO]

2019-07-11 14:11:32(ost. akt: 2019-07-29 23:10:01)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W miniony weekend okazję do świętowania mieli również mieszkańcy Piecek. Gwiazdą imprezy była legenda polskiego rocka - Oddział Zamknięty.
Główna część obchodów Dni Piecek odbyła się 6 lipca. Wydarzenie rozpoczęto na sportowo - meczem pieckowskich oldboyów z tzw. "resztą świata". Jak twierdzą zawodnicy i kibice, wynik nie był tutaj najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa.

Na scenie amfiteatru zaprezentowali się lokalni artyści. Muzyczny wieczór upłynął przy zdecydowanie rockowych dźwiękach. Olsztyńskie zespoły Kapiszony i Traffic Junky zdobyły uznanie w oczach publiczności. Warto dodać, że w ich składzie znajdziemy muzyków pochodzących z powiatu mrągowskiego. - Chłopaki robią dobrą robotę, pokazali kawał świetnej muzyki udowadniając, że bez żadnych różnych Talent Show można być prawdziwą Gwiazdą, nie gwiazdką jednego sezonu. Natomiast Organizatorzy pokazali, że Pieckowiada nie musi się kojarzyć tylko z kolorowym festynem z "Zielonymi Oczami", "Miłością w Zakopanem" i "Niewiarą" w tle - komentują uczestnicy koncertu.

Gwiazdą był świętujący 40-lecie legendarny Oddział Zamknięty. Co ciekawe, zespół jest równolatkiem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach. Koncert był więc świetną okazją do podwójnej imprezy urodzinowej przy takich nieśmiertelnych hitach, jak m.in. "Party", "Andzia i ja", "Ten wasz świat" czy "Obudź się". Padający deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie fanom, którzy przyjechali specjalnie m.in. z Olsztyna, Kętrzyna i Pisza. Rekordzistą w tej kwestii była para, która przybyła aż z odległego o ok. 300 km Dęblina. Nie znaleźli się tu jednak przypadkiem. 16 czerwca zaręczyli się w Dęblinie na scenie właśnie w czasie koncertu Oddziału Zamkniętego. - Można powiedzieć, że Oddział i ich muzyka nas połączyła. Od maja zeszłego roku jeździmy na ich koncerty, gdzie i kiedy tylko mamy możliwość. Na koncercie OZ w Dęblinie Sebastian mi się oświadczył, co było dla mnie dużym zaskoczeniem. I tak zostaliśmy "oddziałową" parą. Uwielbiamy tę muzykę, to brzmienie i tych wspaniałych ludzi, więc kilometry dla nas mają najmniejsze znaczenie. Lubimy podróżować i poznawać nowe miejsca, a połączenie wypraw z koncertami OZ to nasz wymarzony sposób na wolne weekendy. Koncertu w mazurskich Pieckach tym bardziej nie mogliśmy ominąć - opowiada Aleksandra Bondel.

Obrazek w tresci

Wieczór zakończył w tanecznych rytmach zespół disco polo Centrum z Ełku.

Przez trzy dni, od 5 do 7 lipca w Muzeum Regionalnym w Pieckach odbywał się „Festiwal Ceramiki”. W programie można było znaleźć m.in.: warsztaty garncarskie z konkursem na „Najlepsze Stoisko Garncarskie” oraz pokazy ceramiki i wyrobów garncarskich.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy autorstwa GOKSiR "Pegaz" i Wojtka Caruka oraz krótkiego filmiku z koncertu Oddziału Zamkniętego.

car
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #2760835 | 31.0.*.* 12 lip 2019 00:02

    Takiej bryndzy dawno nie było, pogratulować organizatorom za ,takie tłumy,, w przyszłym roku to wogóle ludzi nie będzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz