W Reszlu będzie się działo

2019-07-12 11:20:00(ost. akt: 2019-07-12 11:43:05)
Gwiazdą Dni Reszla będą Poparzeni Kawą Trzy

Gwiazdą Dni Reszla będą Poparzeni Kawą Trzy

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Po Dniach Korsz i Kętrzyna przyszedł czas na imprezę w Reszlu. Przez trzy dni to właśnie tam będzie można się rozerwać na sportowo, przy dobrej muzyce oraz spędzając czas na atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych
Reszelskie świętowanie rozpocznie się 12 lipca o godz. 14.00 uroczystą sesją Rady Miejskiej, na które wystąpi też Mrągowski Zespół wokalny Schola Vocale pod kierownictwem Cezarego Nowakowskiego. Od godz. 18.00 do 19.30 będzie można zwiedzać reszelski zamek. Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia będzie widowisko plenerowe "Barbara Zdunk. Proces o czary". Spektakl rozpocznie się o godz. 20.00 na placu przy Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Podzamcze.

Sobotę o godz. 13.00 rozpocznie wydarzenie sportowe, które już chyba na stałe wpisało się w kalendarz imprez - IV Warmiński Bieg Uliczny. — Przygotowaliśmy dla wie opcje - 5 lub 10,5 km. W związku z rewitalizacją parku baza biegu znajdować się będzie na Stadionie Miejskim przy ul. Kopernika, tam też będziemy startować i finiszować. Trasa przebiegać będzie drogą w kierunku miejscowości Klewno (asfalt) i dalej, w kierunku miejscowości Siemki (szuter). W połowie każdego z dystansów nawrotka i powrót na stadion. Tradycyjnie do dyspozycji będą szatnie, prysznice, dmuchańce i animator dla dzieciaków, a po wszystkim może niezbyt fit, ale za to bardzo smaczne kiełbaski z grilla — zapraszają organizatorzy.

Na spragnionych wrażeń bardziej duchowych czeka zaproszenie na godz. 18.00 do kościoła w Bezławkach. Będzie można tam posłuchać muzyki dawnej w ramach koncertu "Wokół Wildhaus w Bezławkach - mistrzowie późnego baroku odtajnieni". Rozrywki nie zabraknie od godz. 17.00 w reszelskim amfiteatrze. Odbędzie się tam XXVI Reszelski Festiwal Piosenki oraz XXI Edycja "Śpiewać każdy może". Gwiazdą wieczoru będą weterani disco polo - grupa Imprerium. Usłyszymy na żywo takie przeboje, jak m.in. "Żółte tulipany". Imprezowy wieczór zakończy dyskoteka pod gwiazdami. Tego dnia imprezą towarzyszącą będzie Spółdzielczy Piknik Rodzinny. — Po podobnych wydarzeniach w Korszach i Kętrzynie zachęcamy do udziału w Spółdzielczym Pikniku Rodzinnym w Reszlu. Do wspólnych obchodów 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej zapraszamy mieszkańców Osiedla Reszel oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy — zachęca Arkadiusz Książek, prezes SM "Pionier".

Niedziela to turniej piłki nożnej dzikich drużyn dziecięcych. Stawką będzie Puchar Burmistrza Reszla. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 15.00 na Orliku przy ul. Kolejowej. W amfiteatrze o godz. 19.00 wystąpi wokalistka Karolina Michalak wraz z akompaniującym jej na fortepianie Cezarym Nowakowskim. Imprezę zakończy koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Takie hity, jak m.in. "Byłaś dla mnie wszystkim", "Do tańca kawałek" czy "Okrutna, zła i podła" powinny zapewnić dobrą zabawę na koniec trzydniowego świętowania.


Wojciech CarukKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. x-man #2765354 | 95.41.*.* 21 lip 2019 18:32

    Przyjdę na dni Reszla jak będą Poparzeni Herbatą Earl Grey Dziesięć, bo Poparzeni Kawą Trzy poszli w komercję.

    odpowiedz na ten komentarz