Mamed Chalidow wraca do klatki

2019-07-08 10:11:32(ost. akt: 2019-07-08 11:15:04)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W poniedziałek (8 lipca) rano Mamed Chalidow poinformował na swoim profilu facebookowym, że zamierza wrócić do walk w klatce. Sportowiec, przekazując tę nowinę, puścił też oko do swoich fanów, którzy jeszcze kilka tygodni temu musieli się martwić, czy zawodnik MMA trafi za... kratki. A sprawa, przypomnijmy, nie jest przesądzona, bo olsztyński sportowiec nadal ma postawione zarzuty.

W pełnym emocji wpisie Mamed Chalidow zapowiada swój powrót do MMA. Jego post cytujemy w całości, zachowując oryginalną pisownię.

Kiedy przyjechałem tu pełen wiary i nadziei 15 lat temu obiecano mi jedynie edukacje. Znalazłem nowy dom, rodzinę i fanów, którzy doprowadzili mnie do tego miejsca w sporcie w, którym jestem. Jakiś czas temu próbowano pozbawić mnie dumy i godności, która jest dla mnie tak ważna, opierając argumenty na podstawie pomówień skompromitowanego byłego policjanta i oszusta zaślepionego chęcią zemsty o niejasnych korzeniach, który podstępnie wykorzystał moje zaufanie, a kiedy zostal podejrzany o liczne przestępstwa postanowił moim kosztem poprawic swoją sytuację. Ktoś niedawno powiedział mi, że Polska to kraj, w którym prędzej czy później kopie się pomniki. Ja jednak nie straciłem ani kropli wiary, ani kawałka nadziei w to miejsce na ziemi, bo nie tworzą go granice ludzkich obyczajów, nie tworzą go też nieliczni krytykanci. To miejsce to wy. To dla was walczyłem przez lata. To dla was zostawiałem każdego dnia na sali wszystko co miałem - całego siebie. To dla was dziś postanawiam wrócić ! Ci którzy chcieli zamknąć Khalidowa mogą już odpocząć. Sam wejdę do klatki .... i mogę wam obiecać jedno: mocniejszy niż kiedykolwiek, wybudzony przez odgłosy broni we własnym domu, groźniejszy niż kiedykolwiek. Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek. Bo właśnie ta sytuacja pokazała mi ostatecznie, że niechętne jednostki zalewa fala lojalnych fanów wpierających mnie przez lata a za kilkoma pojedynczymi gwizdami stoją setki tysięcy tych, którzy wołali i wołają na trybunach moje imię. To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam gdzie moje miejsce - do klatki ... klatki MMA

Mamed Chalidow:

Przypomnijmy, że zawodnik MMA został zatrzymany w swoim domu we wtorek (11 czerwca), a w środę usłyszał 11 zarzutów. Siedem z nich dotyczy paserstwa, kolejny — usiłowania paserstwa. Osiem luksusowych samochodów (m.in. porsche i bmw) miał kupić od osób, które ukradły je lub przywłaszczyły. Zdaniem prokuratury, do przestępstw dochodziło między kwietniem 2016 a lutym 2017 roku, a auta pochodziły m.in. z Czech.

Decyzją prokuratury olsztyński sportowiec jest również podejrzany o zlecenie podpalenia dwóch samochodów. Jak ustalono, miało to mieć miejsce w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku. Zawodnik usłyszał też zarzuty użycia w październiku 2018 roku w Olsztynie przemocy. Konkretniej mówiąc, zarzuca mu się naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, których chciał w ten sposób skłonić do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby. Funkcjonariusze mieli być też przez niego znieważeni.

Prokuratura wnioskowała o zastosowanie aresztu wobec mężczyzny, ale sąd zdecydował, że sportowiec może pozostać na wolności.

Źródło: Facebook

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Taki #2760246 | 37.47.*.* 10 lip 2019 19:03

  Tak Czy to niewiniątko czy skuteczny ,, boss”.?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul #2760097 | 94.254.*.* 10 lip 2019 13:56

  Jakbyście nie zauważyli to już 3 osoba aresztowana przez nasz cudowny wymiar sprawiedliwości, i to wszystkie osoby które mają na koncie podobne zarzuty . Dochodzi do tego jeszcze to że każda z tych osób dorobiła się sławy . Więc ludzie powiedzcie mi czy to nie jest dziwne że aresztują osoby o które są znane i wszystko jest puszczane w internet ? A gdzie informacje na temat innych aresztowań takich osób z podobnymi zarzutami no powiedzcie mi gdzie ? Zastanówcie się dobrze zanim kogoś oskarżyciel jak nasz wymiar sprawiedliwości , bo według mnie to chcą zrobić szum że łapią sławnych ludzi którzy są paserami, dillerami nie mając namacalnego dowodu tylko z zeznań świadków którzy mogą być sfingowani. Jeżeli dalej nie widzicie co się dzieje to zobaczcie na własne oczy . Mówię wam że to wszystko jest śmieszne i nie jest prawdą dlaczego tak uważam ? Bo wszystko to jest stek bzdur bez żadnych dowodów i argumentów które mogłyby poprzeć te fanaberie .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. WRACA ZA KRATKI #2759777 | 109.241.*.* 9 lip 2019 19:46

  11 Zarzutami. Albo ma układy Nadzwyczajnej KAŚCIE albo sie go boją

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. WRACA ZA KRATKI #2759776 | 109.241.*.* 9 lip 2019 19:45

  11 Zarzutami. Albo ma układy Nadzwyczajnej KAŚCIE albo sie go boją

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Klakier #2759532 | 5.173.*.* 9 lip 2019 12:36

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Marcin miksza przestępcą zwolniony z Cbśp wszędzie opowiada kłamstwa żeby zaszkodzić Mamedowi..Miksza wyprowadził się z Olsztyna bo gaci mu zabrakło tak się posrał.Mamed wciśnij z tymi psami .Z tym trenerem mam Ostróda też .

Pokaż wszystkie komentarze (22)