Po kontroli w oleckim MOPS-ie: Nie było zgody, by dziecko wróciło do matki

2019-07-05 12:06:44(ost. akt: 2019-07-05 12:42:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Opinia PCPR oraz MOPS-u w sprawie powrotu dziewczynki do biologicznej matki była negatywna - poinformował burmistrz Olecka.
W piątek na konferencji prasowej przedstawiono wyniki kontroli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olecku, którą zlecił burmistrz.

Jak podaje Onet.pl: – Opiekun społeczny z ramienia MOPS-u opiekował się dzieckiem i matką, i rodziną, można powiedzieć, od dnia narodzin rodzin – poinformował burmistrz Olecka Karol Sobczak. Jak dodał, z przeprowadzonego wywiadu wynika, że pracownik regularnie monitorował sytuację w rodzinie.

- 7 lutego tego roku nastąpiła sytuacja, że sąd zwrócił się z opinią do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, jak PCPR ocenia taką możliwość, by dziecko wróciło do matki biologicznej. Opinia PCPR oraz naszego MOPS-u była negatywna i sąd nie przychylił się do tych próśb matki - powiedział. Jak dodał, mimo to 14 marca na rozprawie sądowej, na której nie pojawił się pracownik MOPS, sąd wydał opinię, że dziecko powinno trafić z powrotem do matki.

Przypomnijmy, na wniosek MOPS-u w listopadzie 2018 roku, dziecko decyzją sądu zostało umieszczone w rodzinie zastępczej. Z kolei w marcu sąd zdecydował o powrocie dziewczynki do matki. 21 czerwca rozegrał się dramat. Po godz. 20 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o śmierci dziecka. Sekcja zwłok potwierdziła, że do jej śmierci doprowadziły osoby trzecie. Dziewczynka doznała krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia mózgu. Do zabójstwa doszło poprzez uderzenie narzędziem tępokrawędzistym w głowę, w okolice szyi i klatki piersiowej. Ciosy zadane dziecku były na tyle mocne, że złamane żebro przebiło dziewczynce serce. Nie wiadomo, czym dziecko było bite. Mógł to być wałek lub młotek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Baloniki do nieba dla Blanki

Baloniki do nieba dla Blanki

Zarzut zabójstwa oraz wykorzystywania seksualnego dziecka usłyszeli rodzice dziewczynki. Sąd Okręgowy w Suwałkach zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. W poniedziałek (01.07) uchylono tymczasowe aresztowanie ojca. Postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Grzegorza W. zapadło po wykonaniu w ciągu tygodnia szeregu czynności procesowych. Prokuratorzy prowadzący postępowanie przesłuchali kilkudziesięciu świadków, wykonali czynnościach z udziałem podejrzanych, powołali biegłych z zakresu różnych specjalności w tym z zakresu badań DNA, dokonali analizy logowań używanego przez podejrzanego telefonu komórkowego oraz zweryfikowali informacje o miejscach przebywania podejrzanego w czasie popełnienia zbrodni.

Śledztwo w sprawie śmierci Blanki zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OTUA #2757838 | 95.160.*.* 5 lip 2019 13:38

  MOPS to najbardziej niewydolna instytucja w Polsce.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. mat #2757830 | 83.15.*.* 5 lip 2019 13:25

  czyli sąd pod sąd

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Aga #2757829 | 89.228.*.* 5 lip 2019 13:24

  Tak działają polskie sądy. Sędziów mamy byle jakich.Leni i nieuków

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Olo #2757819 | 5.173.*.* 5 lip 2019 13:05

  Śmiech na sali. Kontrola wyszła super, nie ma winnych, rączka rączkę myje. Poczekajmy na śledztwo gdańskiej prokuratury.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. Nieee #2757813 | 91.233.*.* 5 lip 2019 12:59

  Mops był przeciwny A jednak dziecko wróciło do matki, hmm coś tu jest jednak nie tak, może się dowiemy kto zawinił

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)