Śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki z Olecka zostało przekazane prokuraturze w Gdańsku

2019-07-04 18:13:38 (ost. akt: 2019-07-04 18:31:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Śledztwo dotyczące zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki w Olecku będzie prowadzone w gdańskiej prokuraturze. Do tej pory prowadziła je prokuratura z Suwałk.
"Decyzją Zastępcy Prokuratora Generalnego podjętą w oparciu przepisy Regulaminu wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek prokuratury śledztwo dotyczące pozbawienia życia dziewięciomiesięcznej Blanki W. z Olecka zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku - czytamy w komunikacie.

Jednostka ta została również wyznaczona do prowadzenia postępowania w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych w działaniach instytucji zobowiązanych do nadzoru nad rodziną dziecka. Do tej pory prowadziła je prokuratura z Suwałk.

Przypomnijmy też, że w poniedziałek (01.07) uchylono tymczasowe aresztowanie wobec Grzegorza W. podejrzanego o znęcanie się nad Blanką W. z jej wykorzystaniem seksualnym oraz jej zabójstwa.

Postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Grzegorza W. zapadło po wykonaniu w ciągu tygodnia szeregu czynności procesowych. Prokuratorzy prowadzący postępowanie przesłuchali kilkudziesięciu świadków, wykonali czynnościach z udziałem podejrzanych, powołali biegłych z zakresu różnych specjalności w tym z zakresu badań DNA, dokonali analizy logowań używanego przez podejrzanego telefonu komórkowego oraz zweryfikowali informacje o miejscach przebywania podejrzanego w czasie popełnienia zbrodni.

Wszelkie dowody uzyskane w toku skrupulatnie i wszechstronnego prowadzanego postępowania przygotowawczego wskazują, iż Grzegorz W. nie jest sprawcą zarzucanych mu czynów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Baloniki do nieba dla Blanki

Baloniki do nieba dla Blanki

Badania DNA wykluczyły, aby ślady biologiczne ujawnione na ciele pokrzywdzonej pochodziły od podejrzanego Grzegorza W. Wydruki połączeń telefonicznych, jak i lokalizacja telefonu komórkowego podejrzanego pozwoliły na ustalenie, iż w czasie zbrodni mógł nie przebywać w mieszkaniu, w którym ujawniono zwłoki dziecka. Wątpliwości co do jego obecności na miejscu zbrodni potwierdziły również zeznania świadków. Tak zebrany materiał dowodowy w wysokim stopniu podważył pierwotnie przyjętą wersję zdarzeń wynikającą z wyjaśnień współpodejrzanej, wskazującej że Grzegorz W. może być sprawcą zarzucanej mu zbrodni.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wstyd #2758073 | 31.0.*.* 6 lip 2019 00:19

  czy cenzor tej gazety jest dumny za usuwanie niewygodnych dla mundurowych komentarzy

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pytanie #2757783 | 77.255.*.* 5 lip 2019 12:14

   Ciekawe, kto pomógł Annie W. odzyskać dziecko... Zwracała się o pomoc do mec. Ramotowskiego. To on jej "pomógł"? Był na tej sprawie w sądzie? Czy może nie przyjął sprawy i tylko teraz jej broni? Niech się pochwali ten, któremu udało się odzyskać dziecko Annie W.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. noe #2757689 | 91.233.*.* 5 lip 2019 08:40

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. jak to ojciec dziecka jest niewinny?...bo ma alibi...smieszne...

   2. Obywatele #2757660 | 193.243.*.* 5 lip 2019 06:52

    Policja polska do likwidacji!!!!!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. naturals do Ja #2757647 | 81.135.*.* 4 lip 2019 23:53

     Wspaniale okresliles cala patologje kolesiow, ktora nazywa sie OLECKO!!!!

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (9)