Już są! Wstępne wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych

2019-07-04 12:21:13(ost. akt: 2019-07-04 14:36:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Tegoroczni maturzyści, za pośrednictwem specjalnego serwisu dla uczniów, mają od dziś możliwość sprawdzenia informacji o uzyskanych wynikach z egzaminu maturalnego.
Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej w maju 2019 roku przystąpiło 8 542 tegorocznych absolwentów szkół
ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2019 roku, obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego:
— w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego,
— w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

Absolwenci szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z nauczanego języka, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej.

Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych – zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 roku – obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

Do egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpili również absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości, oraz tacy, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości we wcześniejszych latach, a w maju 2019 roku przystąpili ponownie do egzaminu maturalnego w celu podwyższenia wyniku egzaminacyjnego albo uzyskania wyniku z nowego przedmiotu.

Wstępna informacja o wynikach egzaminu maturalnego w województwie warmińsko-mazurskim:Zdawalność egzaminu maturalnego w powiatach:


Jak wypadło województwo warmińsko-mazurskie na tle kraju?
Niestety jesteśmy na ostatnim miejscu, razem z województwem zachodniopomorskiem (77 proc.). Najlepiej poszło maturzystom z województwa małopolskiego (85 proc.).


Maturzysta, który uzyskał mniej niż 30% punktów z jednego z egzaminów obowiązkowych (albo w części pisemnej, albo w części ustnej), może przystąpić do egzaminu z tego przedmiotu w sesji poprawkowej w sierpniu.

Aby przystąpić do tego egzaminu, niezbędne jest złożenie pisemnego oświadczenia. Dokument ten absolwent musi złożyć nie później niż do 11 lipca 2019 roku do dyrektora szkoły, którą ukończył (lub do dyrektora OKE, jeżeli szkoła została zlikwidowana).

— Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się 20 sierpnia 2019 r.
— Część ustna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym z języka polskiego, języków mniejszości narodowych oraz z języków obcych nowożytnych odbędzie się 20 i 21 sierpnia 2019 r


Prezentacja indywidulanych wyników egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju i czerwcu 2019 roku, jest możliwa za pośrednictwem serwisu.

Źródło: OKE Łomża, CKE

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piękna Pani ze zdjęcia. #2758220 | 80.50.*.* 6 lip 2019 13:42

  Czy ktoś wie skąd pochodzi Pani ze zdjęcia

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. śmiech przez łzy #2757722 | 31.0.*.* 5 lip 2019 10:33

   Ogromne gratulacje dla powiatu braniewskiego - OSTATNIE MIEJSCE na 21 powiatów

   Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

  2. gato #2757432 | 78.159.*.* 4 lip 2019 14:50

   Coraz zdolniejsza ta nasza młodzież.. Roczniki Milenijne wkraczaja w dorosłość i to oni beda dzwiagac krajowa gospodarke a emerytow coraz wiecej i perspektywy mocno pesymistyczne przy naszej polityce socjalnej na ktorą nie oszukujmy sie s, zwyczajnie nas nie stac co widać po cenach w sklepie,uslugach itd a to dopiero poczatek.. Sytacja Wenezuelii, ktora podkreslam ma surowce naturalne itd, jasno pokazuje jak konczy sie taka polityka

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. gość #2757395 | 37.248.*.* 4 lip 2019 13:26

    W zdawalności do Elbląga !!!! brakuje nam ( Olsztynowi) aż 6% w liceach i 3% w technikach.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)