Kontrole miejsc wypoczynku na Warmii i Mazurach. Jak wypadły?

2019-07-04 17:33:27(ost. akt: 2019-07-04 17:36:33)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Trwają kontrole miejsc wypoczynku w województwie warmińsko-mazurskim. Do tej pory pracownicy Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili 104 kontrole na 277 funkcjonujących turnusów. Do jakich wniosków doszli?
Okazuje się, że na Warmii i Mazurach mamy bardzo dobre warunki do wypoczywania. Tylko w jednym miejscu, na obozie sportowym w powiecie szczycieńskim, kontrolujący stwierdzili brak badania wody w miejscu wyznaczonym do kąpieli. Zalecono wprowadzenie natychmiastowego zakazu kąpieli w jeziorze oraz wykonanie badania jakości wody w miejscu wyznaczonym do kąpieli. Wszczęto postępowanie administracyjne.

Stwierdzono również jeden wypoczynek zorganizowany w całorocznym obiekcie świadczącym usługi hotelarskie w powiecie ostródzkim, który nie posiadał rejestracji turnusu w elektronicznej bazie MEN.

Podczas wizyt, oprócz kontroli, prowadzone są także instruktaże dla kadry. Działania edukacyjne polegają na podnoszeniu wiedzy z zakresu zapobiegania zagrożeniom związanym z wypoczynkiem letnim. Dystrybuowane są także materiały edukacyjne.

WSSE Olsztyn/red.