Najbezpieczniej jest na prostej drodze? To mit!

2019-07-04 14:04:27(ost. akt: 2019-07-04 14:07:49)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. Jednak dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji pokazują, że nie jest to wcale prawdą.
Proste odcinki drogi „prowokują” kierowców, nie zawsze zważających na ograniczenia, do zwiększania prędkości z jednoczesnym zmniejszeniem skupienia na drodze. Takie połączenie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo powstania wypadku.

Dodatkowym czynnikiem, negatywnie wpływającym na bezpieczeństwo, w szczególności na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych jest możliwość wyprzedzania innych pojazdów – uważanego powszechnie za najbardziej niebezpieczny wśród manewrów w ruchu drogowym.

Wśród wszystkich wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji w 2018 roku ponad 3800 miało miejsce na prostych odcinkach dróg.


To właśnie proste odcinki dróg cechuje największe prawdopodobieństwo śmierci w wyniku wypadku drogowego. W poprzednie wakacje na prostym odcinku drogi zginęło 406 osób, gdzie w wypadkach na zakrętach dróg, uważanych za bardziej niebezpieczne, śmierć poniosło 129 uczestników ruchu drogowego.

BRD KGP/red.

***
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tytul nie przemyslany #2757787 | 84.62.*.* 5 lip 2019 12:18

    Dla was to moze mit, ale dla ludzi kulturalnych i myslacych to odprezenie dla ciala i umyslu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. zasx #2757429 | 80.52.*.* 4 lip 2019 14:43

    Powiedzcie to wszystkim ofiarom zakrętów DK 53 na odcinku Olsztyn-Szczytno.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)