Dobre i złe wieści z lotniska w Szymanach. Jutro ogłoszenie nowego połączenia, dzisiaj... awaryjne lądowanie

2019-07-01 17:22:38(ost. akt: 2019-07-01 17:50:15)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Już we wtorek ma się odbyć spotkanie prasowe poświęcone planom rozwoju działalności Wizz Air w regionie oraz uruchomieniu nowego połączenia lotniczego z lotniska Olsztyn-Mazury. Niestety, dobre wieści mieszają się ze złymi...
O złej wiadomości poinformowano na Facebooku. Administrator profilu lotniska Olsztyn Mazury przekazał powód odwołania jednego z lotów. Samolot, który miał lecieć dzisiaj (1 lipca) w południe z Szyman do Dortmundu, musiał lądować awaryjnie po zderzeniu z ptakiem.

Dobra wiadomość, która dociera do nas z Szyman, jest natomiast taka, że Wizz Air planuje uruchomić kolejne połączenie z lotniska w naszym regionie. Nie wiemy jeszcze oficjalnie, jaki tym razem kierunek obierze sobie węgierski przewoźnik, ale wiele wskazuje na to, że pasażerowie z Szyman nie będą mieli okazji latać do kolejnego państwa. Prawdopodobnie w czasie jutrzejszej konferencji prasowej usłyszymy o rozszerzeniu oferty o kolejne z niemieckich miast.

Przypomnijmy, że niemal trzy tygodnie temu pisaliśmy, że Ryanair uruchomił połączenie do Kolonii, uzupełniając tym samym ofertę o kolejne miasto w Niemczech, do którego można latać z naszego województwa.

Z lotniska w Szymanach podróżni najczęściej latają do Wielkiej Brytanii i z opinii, które można znaleźć w wielu miejscach, w tym na naszym profilu na Facebooku, wynika, że na tablicy odlotów w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury chętnie widzielibyśmy kolejne brytyjskie miasto. Przeszkodą w tym może okazać się jednak Brexit, bo, jak pisze administrator profilu facebookowego lotniska w Szymanach, "linie lotnicze są, przynajmniej chwilowo, ostrożne przy rozszerzaniu siatki połączeń o trasy do Wielkiej Brytanii".

Bardzo wysoko na liście marzeń pasażerów z naszego regionu, a nawet z całej północno-wschodniej Polski, jest też połączenie ze Skandynawią. I w tym zgadzają się z nimi osoby związane z lotniskiem:
- Czekamy na decyzje przewoźników - połączenia ze Skandynawią są dla nas priorytetem, ale ostatecznie decyzję o uruchomieniu nowego kierunku podejmują linie lotnicze - czytamy na Facebooku portu lotniczego Olsztyn-Mazury.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tedi #2840333 | 37.5.*.* 27 gru 2019 21:02

  Jeszcze na dobre nie zaczęli latać do Kolonii a już odwołują loty - dziadostwo do entej potęgi

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Nastka #2757890 | 83.9.*.* 5 lip 2019 15:52

  "Samolot, który miał lecieć dzisiaj (1 lipca) w południe z Szyman do Dortmundu, musiał lądować awaryjnie po zderzeniu z ptakiem." Informacja podana, ale nikt nie napisał, o co dokładnie chodzi...samolot nie przyleciał po osoby 1 lipca, bo podczas wcześniejszego lotu miał "zderzenie" - a może ktoś by tu napisał w jaki sposób postąpiono z pasażerami??? Pasażerów była bardzo liczna grupa a pozostawiono ich samym sobie na lotnisku, na którym, jak to wiele osób określa nie ma nic. SUPER REKLAMA!! BRAWO WY!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Przemo #2757805 | 83.98.*.* 5 lip 2019 12:46

  A gdzie loty do Holandii? Tu tyle Polaków pracuje i mieszka... nie rozumiem czemu nie ma żadnego lotu....

  odpowiedz na ten komentarz

 4. taaa... #2756260 | 213.73.*.* 2 lip 2019 14:50

  na pewno z ptakiem, byleby nie wypłacać odszkodowania za kurs odwołany z winy linii lotniczej, stary numer

  odpowiedz na ten komentarz

 5. @@@@@ #2756085 | 37.8.*.* 2 lip 2019 10:24

  Ponoć od 1.04.2020 będą dwa loty z Szyman do San Escobar - w tym jeden GRATIS . O lotach do Radomia już nawet nie wspomnę

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (11)