Miejsce, gdzie tworzą się nowe rodzinne historie

2019-06-28 15:50:51(ost. akt: 2019-07-04 22:59:37)   Artykuł sponsorowany
Osiedle Bartąg to jedna z najlepszych lokalizacji tuż przy granicy Olsztyna. Dziś mieszkańcy tworzą nową historię tego miejsca. Właśnie rozpoczął się drugi etap budowy Osiedla Bartąg. Ty też możesz być częścią tej opowieści.
To miejsce z ciekawą przeszłością. Maria Zientara-Malewska, znana warmińska poetka zaliczyła Bartąg do najpiękniej położonych miejscowości w okolicach Olsztyna. Kilkadziesiąt lat temu tak o nim pisała: „W szerokiej dolinie wśród krętej Łyny rozsiadła się pośród soczystych łąk i żyznych pól długa i piękna wieś Bartąg. Schludne, murowane domy i przytulne drewniane chaty stoją frontem po obu stronach wygodnej szosy, prowadzącej z Olsztyna poprzez Bartąg do uroczej Rusi. Czerwone chaty toną wśród sadów owocowych i ogrodów kwiatowych. Nad rzeką rozciągają się szerokie, urodzajne warzywniki. Za wioską, w kierunku Rusi, teren się zupełnie zmienia. Z płaszczyzny bartąskiej wyrastają dosyć wysokie i liczne pagórki, które nadają krajobrazowi nazwę Ruskiej Szwajcarii...”

Współcześnie to miejsce nie zatraciło swoich walorów. Co więcej dynamicznie rozwijająca się infrastruktura zapewnia mieszkańcom komfort. A w poszukiwaniu wytchnienia od pędu życia mogą wybrać się na wycieczkę rowerem po pobliskich lasach i okolicy lub wybrać na spacer nad jezioro.

Współczesny Bartąg z naturą w tle


Dziś coraz chętniej mieszkańcy Olsztyna poszukują miejsc do życia, które będzie komfortowe i blisko natury jednocześnie. Odpowiedzią na te potrzeby jest powstające właśnie nowoczesne Osiedle Bartąg, z widokiem na meandrującą rzekę Łynę i okoliczne lasy. Każdy architekt powie, że dziś w budownictwie liczy się piękno, funkcjonalność i energooszczędność. Niestety często zbyt mało doceniane jest samo miejsce, na którym staje budynek. W przypadku Osiedla Bartąg jest ono wyjątkowe bez dwóch zdań. Bliskość przyrody, która znajduje się tutaj dosłownie na wyciągnięcie ręki oraz interesująca historia zachęca do odkrywania piękna okolicy podczas pieszych wędrówek czy rowerowych przejażdżek. Odległe zaledwie o kilka kilometrów centrum handlowe umożliwia zrobienie zakupów czy relaks. Dobre połączenie z centrum Olsztyna to z kolei dostęp do kultury.

Wymarzony początek


Gdzie zatem rozpocząć nową historię naszej rodziny? Pretekstem do zmian w życiu staje się miejsce zamieszkania. Rozpoczął się właśnie II etap budowy Osiedla Bartąg. Jest zaprojektowane z myślą o tych, którzy marzą o swoim własnym mieszkaniu. Osiedle jest zlokalizowane w dzielnicy Jaroty – Południe, tuż przy granicy administracyjnej Olsztyna. W trakcie drugiego etapu budowy osiedla powstanie kolejne 9 budynków wielorodzinnych pięciokondygnacyjnych o zróżnicowanej powierzchni mieszkań.

- Obecnie realizujemy i sprzedajemy mieszkania w trzech budynkach B10, B11, B12. W ofercie są lokale o powierzchni od 31 m2 do 70 m2 – mówi Bożena Kowalczyk, kierownik działu marketingu i promocji ARBET Investment Group sp. z o.o. – Z myślą o komforcie i wygodzie mieszkańców wszystkie budynki wyposażone zostaną w windy. Zadbaliśmy też o zachowanie odpowiednich odległości między budynkami, które zapewnią dostateczną swobodę i intymność ich mieszkańcom. Każde mieszkanie posiada duży balkon, na którym można nasycać się widokiem, popijając poranną kawę.

W cenie mieszkania gwarantujemy dostęp do miejsc parkingowych w wydzielonych dla mieszkańców w strefach parkowania, a dla bardziej wymagających zadbaliśmy o indywidualne garaże w podpiwniczeniach budynków.
Lokalizacja na obrzeżach miasta to niewątpliwy atut dla entuzjastów rowerowych wycieczek lub uprawiających jogging. Latem na swoje plaże zaprasza jezioro Bartąg, oddalone od osiedla o zaledwie 10 minut pieszej wędrówki. Zimą atrakcje gwarantuje stok narciarski Kartasiówka w pobliskiej Rusi. Specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach osiedla powstaną place zabaw oraz miejsce rekreacji i wypoczynku.

Obrazek w tresci


Chcesz dowiedzieć się więcej? Wystarczy zapytać.
Przedstawiciele ARBET Investment Group sp. z o.o odpowiedzą na pytania i dokładnie przedstawią ofertę.
Wybierz ARBET, bo zakup mieszkania, to #decyzjaNaLataObrazek w tresci

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zyta #2766308 | 46.170.*.* 23 lip 2019 12:31

  Dobrze, że Olsztyn się rozrasta... Może Gmina Bartąg ze swoimi ulicami i nowymi budynkami będzie wkrótce olsztyńską? Ale nie wolno nam niszczyć zieleni i krajobrazu przypominającego tę małą Szwajcarię... więcej zieleni, mniej betonu...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Taki tam pan #2765255 | 188.146.*.* 21 lip 2019 15:48

   I deweloper Arbet zapomnial dodać ze przed budynkami od strony balkonów zachodnia 1 i 1A powstanie główna droga dojazdowa do osiedli:P

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Bożena #2755475 | 82.177.*.* 1 lip 2019 08:53

   Panu narzekalskiemu, proponuję odwiedzić sąsiednie nowe osiedla....

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  3. Ja #2754631 | 83.9.*.* 28 cze 2019 21:22

   Nie polecam :( beton beton i jeszcze więcej betonu. Miał być na osiedlu plac zabaw... Nie ma... Miało być zielono... Jest betonowo... Miał być spokój... A tymczasem ludzie mogą zaglądać sobie do talerzy... Miejsca parkingowe? To porażka... Tak wąskie, że trzeba parkować na lusterka... A ilość pozostawia wiele do życzenia. Mowili, że miejsc parkingowych jest 1.1 zapomnieli powiedzieć, że tyczy to się całego.osiedla a nie bloku i że uwzględnione są w tym wskaźniku również garaże prywatne...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz