Chcę być dobrym dzielnicowym

2019-06-27 09:10:00(ost. akt: 2019-06-27 09:41:11)
NASZA AKCJA///Wybieramy Najpopularniejszego Dzielnicowego. Piąte miejsce w rankingu zajmuje sierżant sztabowy Marcin Makowiecki z komisariatu w Rucianem-Nidzie. Dzielnicowym został niedawno i jak mówi — bardzo się z tego powodu cieszy.
Sierżant sztabowy Marcin Makowiecki służbę w policji pełni już od 12 lat. Zaczynał od wydziału prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Następnie rozpoczął pracę w Komisariacie Policji w Rucianem-Nidzie w wydziale patrolowo-interwencyjnym. Wiadomość, że prowadzi w plebiscycie na najpopularniejszego dzielnicowego w powiecie piskim i jest piąty w rankingu regionalnym nieco go zaskoczyła.

— Przyznam szczerze, że ostatnio nie śledziłem rankingu. To bardzo miła wiadomość. Zastąpiłem na tym stanowisku Jakuba Lewandowskiego, który wielokrotnie wygrywał wasz plebiscyt. Tradycję na rejonie trzeba podtrzymywać — żartuje policjant.

— Po 9 latach przyszedł czas na nową funkcję, nowe zadania i wyzwania. Nie ukrywam, że doświadczenie zdobyte w wydziale patrolowo-interwencyjnym przy pełnieniu funkcji dzielnicowego jest bardzo przydatne. Przez blisko 10 lat udało mi się poznać wielu ludzi. Wiem czego ewentualnie się spodziewać. Cieszę się, że zostałem dzielnicowym. Teraz mogę więcej czasu poświęcić mieszkańcom, bo to funkcja o charakterze bardziej społecznym. Ludzie przychodzą do mnie z różnymi problemami. Proszą o rady, pomoc. Bardzo często są to spory sąsiedzkie czy rodzinne. Nie da się ukryć „Niebieskich Kart” mamy sporo. Ale są też inne sprawy. Na przykład ostatnio wystąpiłem o montaż domofonów i oświetlenia na jednym z osiedli — mówi.

Marcin Makowiecki przyznaje, że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. A jaki jego zdaniem powinien być dobry dzielnicowy?

— W tej pracy liczy się dobra współpraca z różnymi instytucjami, a także komunikatywność. Trzeba być otwartym, a jednocześnie stanowczym. Bez tego ani rusz. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — odpowiada.

Powiatowy tytuł "Najpopularniejszy Dzielnicowy 2019" otrzymają kandydaci, którzy w danym powiecie uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły regionalne otrzymają ci kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów. Głosowanie potrwa do 17 lipca do godz. 23.59.

Beata Smaka

Liderzy w poszczególnych powiatach