Za nami Dni Białej Piskiej. Zobacz zdjęcia!

2019-06-24 09:46:16 (ost. akt: 2019-06-24 09:57:49)
Otwarty Kolorowy Bieg Rodzinny

Otwarty Kolorowy Bieg Rodzinny

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

Blisko 150 osób wzięło udział w Otwartym Kolorowym Biegu Rodzinnym, który rozpoczął trzydniowe Dni Białej Piskiej.
Tak kolorowego i wesołego biegu jeszcze u nas nie było - słyszymy w Urzędzie Miejskim w Białej Piskiej.

- Przebiegniemy około 1000 metrów alejkami z tym, że nikt z nas nie będzie się ścigał i nikt nie będzie mierzył nam czasu. Jedyną miarą będzie liczba rodzin i kolorowych uśmiechów, które przebiegną przez metę. Już dzisiaj mogę obiecać, że zapoczątkowane w tym roku Dni Białej Piskiej na stałe wpisujemy w kalendarz wydarzeń naszej gminy – mówiła Beata Sokołowska, Burmistrz Białej Piskiej.

Drugi dzień w ramach obchodów święta Białej Piskiej upłynął pod hasłem I Gminnego Dnia Talentu. Konkurs miał charakter otwarty, w którym wystąpili mieszkańcy gminy Biała Piska w różnym przedziale wiekowym. Od przedszkolaków, po uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i osoby dorosłe.

Na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły, którzy wykonywali recytacje, śpiew, w tym grę na akompaniamencie, taniec, gimnastykę artystyczną i zaprezentowali prace plastyczne.

To był pierwszy tego typu konkurs, ale nie ostatni. Wydarzenie będzie cykliczne, by promować ideę talentów, aktywizację uczniów i dorosłych, wspierać rozwój indywidualnych uzdolnień, popularyzować dorobek artystyczny, motywować do rozwijania zainteresowań, pasji i uzdolnień oraz integrować środowiska tworzące amatorski ruch artystyczny.

Legenda o kwiecie paproci, widowisko Nocy Świętojańskiej i konkurs na wianek – tak rozpoczęła się Noc Świętojańska w Białej Piskiej. To było trzecie wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów Dni Białej Piskiej.

- Na Dni Białej Piskiej składał się Kolorowy Otwarty bieg Rodzinny, I Gminny Dzień Talentu i Noc Świętojańska. Mówiłam to już dwa razy, ale z wielką przyjemnością powtórzę po raz trzeci, że zapoczątkowane w tym roku Dni Białej Piskiej oficjalnie wpisujemy w kalendarz wydarzeń naszej gminy jako jedno z tych ważniejszych – mówiła Beata Sokołowska Burmistrz Białej Piskiej.

Gwiazdą wieczoru był zespół Bayera, a Noc Świętojańska zakończyła się profesjonalnym tańcem ognia.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Patrzacz #2752319 | 79.190.*.* 25 cze 2019 08:15

    Oj, nie służy posada pani burmistrz: d...a urosła do ogromnych rozmiarów... Więcej ruchu, droga pani, a dawna forma wróci. :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD