Święto Muzyki Chóralnej

2019-06-18 15:32:09(ost. akt: 2019-06-18 15:42:51)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Miłakowo kolejny raz stało się miejscem wielkiego wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim, a to za przyczyną „II Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów”.
Święto chórów rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w przepięknym XIV. wiecznym kościele pw. św. Elżbiety i św. Wojciecha w Miłakowie. Modlono się za wszystkich uczestników festiwalu i w intencji policji, która w tym roku obchodzi 100.rocznicę istnienia. Z tej to okazji organizatorzy festiwalu zaprosili Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który uświetnił Mszę. Po niej odbyła się część artystyczna, którą otworzył o. Arkadiusz Czaja, główny organizator i pomysłodawca festiwalu, a zarazem były wieloletni artysta polskiej estrady. Część artystyczną festiwalu poprowadziła Honorata Siergun, ceniona i znana dyrygentka i Henryk Zalewa, były burmistrz miasta Miłakowa. W tak dostojnym gronie prezenterów rozpoczęły się występy chórów.
Bożenna

Więcej na ten temat w Gazecie Moraskiej

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij