Jakub z Górowa Iławeckiego liderem wartości i wiedzy

2019-06-18 11:40:33(ost. akt: 2019-06-18 12:04:12)
Jakub Gobis, który uczęszcza do Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim, został laureatem konkursu „Lider wiedzy i wartości – doświadczeniem budujesz pewność siebie!”.
Całoroczna ocena

Akcja specjalna, tak jak poprzednio, trwała przez cały rok szkolny. To właśnie podczas tego okresu bacznie przyglądano się zachowaniu i prezentowanym postawom każdego z potencjalnych liderów, czyli wszystkich uczniów klas mundurowych.

A jakie cechy brano pod uwagę? Przede wszystkim nienaganną postawę, zaangażowanie w działalność charytatywną, czy aktywny udział w życiu szkoły. Oprócz tego lider nie mógł również zaniedbywać swoich podstawowych obowiązków szkolnych, a co za tym idzie, powinien wyróżniać się także pod względem wyników w nauce.

— Wysoka średnia, czy działalność dodatkowa to tylko niektóre z atrybutów cechujących prawdziwego lidera — tłumaczy Grzegorz Basta, właściciel marki Sortmund, będącej organizatorem akcji. — Istotne jest też, by młody człowiek był świadomy, że jego pozytywne zachowanie, może przybrać efekt kuli śnieżnej i zaktywizować innych do działania. Od lat doceniamy uczniów, którzy wyróżniają się na tle innych, ponieważ widzimy ich potencjał i chcemy dać im szansę na wykorzystanie go do realizacji dobrych celów - dodaje organizator.

Świadomość misji

Szkoły, które uczestniczą w akcji, również stawiają na pierwszym miejscu propagowanie idei umiejętnego łączenia wiedzy i wartości. Dyrektorzy zdają sobie sprawę, że w szczególności w klasach, które skupiają młodych ludzi wiążących swoją przyszłość ze służbą mundurową i bezpieczeństwem, powinno się oprócz podstawowej wiedzy uczyć także szacunku, chęci pomocy innym, a także zaangażowania w kwestie społeczne.

— W naszej szkole kładziemy nacisk na rozwój uczniów w duchu patriotycznym, w poszanowaniu drugiego człowieka. Stawiamy na naukę poprzez dodatkowe zajęcia, podczas których uczniowie biorą udział w szkoleniach, turniejach, zdobywają certyfikaty — mówi dyrektor szkoły Elżbieta Gottuk.
Uczeń, którego wybraliśmy na lidera wiedzy i wartości wyróżnia się spośród innych uczniów, ma wysokie wyniki w nauce, wzorowo wywiązuje się z zajęć związanych z klasami mundurowymi, zajmuje czołowe miejsca w turniejach np. strzeleckich, jest wzorem do naśladowania dla innych — dodaje.

Zainteresowanie akcją po raz kolejny potwierdziło, że inicjatywy promujące patriotyzm (w tym patriotyzm lokalny), osiąganie wysokich wyników w nauce, czy propagujące pomoc innym, są wciąż bliskie społeczeństwu. Młodzi laureaci z pewnością staną się silnymi wzorcami do naśladowania i pociągną za sobą wielu innych uczniów.

Źródło: mat. prasowe

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nick #2749041 | 83.9.*.* 18 cze 2019 13:07

  Brawo.Zdolny młody człowiek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. 88 #2749039 | 195.164.*.* 18 cze 2019 13:03

  gratulacje Kuba

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. gggg #2749026 | 155.136.*.* 18 cze 2019 12:44

  Terytorials Macierenki?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. e #2749017 | 195.164.*.* 18 cze 2019 12:17

   Brawo !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz