Z babcinej szuflady. Kto jest na tym zdjęciu?

2019-06-11 18:09:21(ost. akt: 2019-06-11 18:11:18)

Autor zdjęcia: BT

Pomięta, czarno-biała fotografia, uszczknięta zębem czasu, wygrzebana z dna szuflady babcinej komody, to niewątpliwie jednocześnie i dokument, i pamiątka, i świadectwo minionych lat, czyjejś młodości.
Dane zdjęcie zostało zrobione w Górowie Iławeckim i przedstawia czterech młodych chłopców ubranych według obowiązującej wtedy mody - charakterystyczne kołnierzyki koszul, „wycieraki”, długie włosy. Prawdopodobnie zostało ono zrobione na początku lat 70. ubiegłego wieku, więc są to już panowie po 50.

Gorzej z rozpoznaniem (prócz jednego), kto został tutaj uwieczniony, a zapewne było to nad tętniącym wtedy życiem terenie kąpieliska miejskiego, bądź parku.

Z całą pewnością ten obrazek jest jednym z takich maleńkich puzzli, które razem składają się na naszą wspólną, lokalną historię małej ojczyzny.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NN #2747065 | 83.9.*.* 14 cze 2019 15:47

    Może się mylę, ale tym siedzącym chłopakiem z lewej strony może być Krzysiek Madejek (lata LO 1975-1979).

    odpowiedz na ten komentarz