W Kowalach Oleckich świętowali 15 lat Polski w Unii Europejskiej

2019-06-05 12:52:47(ost. akt: 2019-06-05 12:59:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Z okazji 15 lat Polski w Unii Europejskiej Szkoła Podstawowa w Kowalach Oleckich zorganizowała imprezę połączoną z dobrą zabawą.
Już od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich upowszechniamy wiedzę o krajach Unii Europejskiej w formie konkursu połączonego z dobrą zabawą. W tym roku szkolnym imprezie towarzyszyła dodatkowo refleksja na temat 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Uczniowie już wcześniej wylosowali kraj, który mieli reprezentować, i przygotowali się do udziału w poszczególnych konkurencjach. Rywalizacja klas polegała na zaprezentowaniu w dowolnej formie informacji na temat wylosowanego kraju UE. Były śpiewy i tańce oraz smakołyki charakterystyczne dla poszczególnych krajów Europy.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej przy dźwiękach "Ody do radości". Ponieważ idea Dnia Europejskiego łączy rozrywkę z nauką, nie obyło się bez zmagania klas w konkursie wiedzy o krajach członkowskich i samej Unii Europejskiej oraz podsumowania 15 lat członkowska Polski w tej wspólnocie.

Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, oceniając wykonanie poszczególnych konkurencji. Imprezie towarzyszył wszechobecny Syriusz - maskotka UE.

Imprezę przygotowali nauczyciele szkoły przy wsparciu rodziców. Honorowy patronat objął Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct -Olecko oraz Warmińsko- Mazurska Izba Rolnicza.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: tess

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczniowie #2743165 | 83.31.*.* 6 cze 2019 06:38

    Brawo nauczyciele , brawo rodzice .

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz