Niebezpieczne znalezisko na terenie Nadleśnictwa Róklas

2019-06-04 13:12:18(ost. akt: 2019-06-04 13:16:46)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Pocisk przeciwpancerny, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, został ujawniony na terenie leśnym Nadleśnictwa Róklas. Niewybuchem zajęli się saperzy.
W sobotę 1 czerwca w godzinach wieczornych szczycieńscy policjanci otrzymali informację o niebezpiecznym znalezisku przy drodze Róklas-Przeździęk Wielki na terenie Nadleśnictwa Róklas, gmina Wielbark.

Policyjny pirotechnik  ustalił, że jest to pocisk artyleryjski, produkcji niemieckiej pochodzący z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono odpowiednie służby. Policjanci, do momentu zabrania niewybuchu zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku. 

Niebezpieczne znalezisko w poniedziałek 3 czerwca zostało zabrane przez patrol rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego, gdzie w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Policjanci podkreślają, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Leśnik #2742405 | 37.47.*.* 4 cze 2019 20:42

    Od kiedy w Róklesie jest nadleśnictwo ???

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)