To są sondaże, wszystko może się zmienić -powiedział Jacek Protas

2019-05-26 22:21:42 (ost. akt: 2019-05-26 22:50:03)
Jacek Protas (KE) skomentował sondażowe wyniki wyborów.

Jacek Protas (KE) skomentował sondażowe wyniki wyborów.

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego komentują Jacek Protas (KE), Urszula Pasławska (KE), Karol Karski (PiS) oraz Andrzej Maciejewski (Kukiz'15).

Jacek Protas KE


— To są jeszcze sondaże, więc wynik może się jeszcze zmienić, ale jest blisko. Nawiązaliśmy kontakt z PiS i to jest dobry prognostyk przed wyborami parlamentarnymi. Mam nadzieję, że KE się utrzyma i jesienią wygramy z PiS. Te niemal 40 proc. poparcia to jest dobry wynik. Nie możemy narzekać. Zobaczymy też jak to się będzie układać w naszym okręgu, bo to dla nas jest też istotne, ale na pewno będzie jeden mandat dla KE w naszym okręgu. Bez wątpienia cieszy wysoka frekwencja, bo to świadczy o tym, że się obudziliśmy, że Europa jest dla nas ważna i poszliśmy tłumnie do urn wyborczych, to dobry znak. Czy zdobędę mandat, nie chcę tu spekulować. Uważam, że zrobiliśmy dobrą kampanię, ale czy to wystarczy na mandat, to się okaże w najbliższych godzinach.

Urszula Pasławska KE


— Nie ma wielkiego zaskoczenia, że PiS wygrało. Sondaże pokazywały,że PiS ma dwa, trzy punkty procentowe przewagi nad KE. Trzeba jednak pamiętać, że to wszystko jest jeszcze w granicach błędu statystycznego. Na razie mamy wyniki sondażowe z kraju, nie wiadomo jak to wygląda w naszym okręgu. Cieszy bardzo wysoka frekwencja i tu trzeba pochwalić Polaków, i podziękować, że poszli do urn wyborczych. To pokazuje, że interesujemy się naszymi sprawami. Jeżeli w tych wyborach jest tak wysoka frekwencja, to w wyborach parlamentarnych będzie jeszcze wyższa. Bez wątpienia wynik KE pokazuje, że jest przestrzeń do rozmowy o szerokiej koalicji przed w wyborami parlamentarnymi.

Karol Karski PiS


— Zwycięstwo PiS to jest coś co dobrze prognozuje Polsce na przyszłość. Wprawdzie sondaże pokazywały zwycięstwo PiS to jednak ten prawdziwy sondaż jest w dniu wyborów. Zakładając, że wszystko to się potwierdzi, to jest to dobry prognostyk dla Polski, dla jej rozwoju.
Nasz dobry wynik, pięć mandatów więcej niż pięć lat temu, to też wzmocnienie Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Nasz wynik, a także partii w innych krajach wchodzących w skład naszej frakcji, oznacza, że ta będzie odgrywała znacznie większą rolę.
Na pewno wysoka frekwencja jest czymś bardzo pozytywnym, bo oznacza, że Polacy zaczęli dostrzegać jak ważne są te wybory, że UE w znaczący sposób wypływa na nasze codzienne życie. Czy zdobędę mandat, trzeba poczekać na oficjalne wyniki.

Andrzej Maciejewski Kukiz'15


— Oczywiście gratuluję zwycięzcom, bo to że wygra PiS lub KE było do przewidzenia, ale my nie czujemy się jakoś przegrani. Mamy tu nawet takie hasło : wiosna wasza, jesień nasza. Poczekajmy na oficjalne wyniki, bo to się jeszcze może zmienić. Cierpliwe czekam na efekt swojej pracy wyborczej. O ile wysoka frekwencja w kraju bardzo cieszy, tak martwi znowu jedna z najniższych w naszym regionie. To smutne, wielka szkoda. Jednak po tych dwóch miesiącach kampanii, debat, spotkań naprawdę nie mam odczucia przegranego. Uważam, że trzeba poczekać do końca, do oficjalnych wyników, bo wahania są niewielkie dwa, trzy punkty procentowe, tak więc, to może się jeszcze zmienić.
Andrzej Mielnicki

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wyborca #2739656 | 213.73.*.* 29 maj 2019 08:49

  Głosowałem na Koalicję, ale ludzie, jeżeli myślicie poważnie o zwycięstwie zmieńcie Protasa, Kuchcińskiego, Słomę, bo oni ciągną was w dół. Wasza kampania, to właściwie kampania Protasa, który nachalnie zgłasza swoją kandydaturę - ludzie, nie macie sympatyczniejszych liderów?!!! Obudźcie się, bo jesień się zbliża!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ol. W.M. #2739082 | 89.228.*.* 28 maj 2019 11:28

  Prostas zdziwiony, bo w regionie Warm.Maz. jest coraz mniej głupców. Kto zapłacił za te śmieszne bilbordy na każdym skrzyżowaniu i w innych miejscach?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 3. Damian olsztyn #2738636 | 83.31.*.* 27 maj 2019 19:00

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. PiS to gejowska partia. Szef gej. To zdanie Biedronia a on to środowisko zna. Kiedyś mówiono o Jarku pani Kaczyńska.

  1. geo #2738564 | 5.172.*.* 27 maj 2019 17:14

   Jako marszałek upieprzył Pan lotnisko w Wilkowie pod Olsztynkiem, forsując Szymany w lesie, że o zimnych termach nie wspomnę. Ludzie zapamiętali.

   Ocena komentarza: warty uwagi (33) odpowiedz na ten komentarz

  2. qwe #2738343 | 89.228.*.* 27 maj 2019 11:48

   Diagnoza prosta kolejne wybory ZAORAJĄ PSL

   Ocena komentarza: warty uwagi (33) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (31)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   Unia Europejska

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.