Bartoszycki „Mechaniak” wyróżniony na gali 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich

2019-05-22 07:24:09(ost. akt: 2019-05-22 07:35:34)
Zbigniew Murawski otrzymuje statuetkę z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich przyznaną bartoszyckiemu "Mechaniakowi"

Zbigniew Murawski otrzymuje statuetkę z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich przyznaną bartoszyckiemu "Mechaniakowi"

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 1 w Bartoszycach

Po raz kolejny osiągnięcia bartoszyckiego „Mechaniaka” zostały zauważone i docenione. W podziękowaniu za współpracę szkole przyznano statuetkę 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
W dniach 10 i 11 maja 2019 roku w Olsztynie odbyły się uroczystości poświęcone 100-leciu Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Uroczystości te patronatem honorowym objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Prezesa SEP Piotra Szymczaka reprezentował sekretarz generalny SEP Jacek Nowicki.

Wśród licznie przybyłych gości byli m.in. posłowie na Sejm RP: Anna Wasilewska, Janusz Cichoń, Andrzej Maciejewski, Mirosław Pampuch, ł Paweł Papke oraz przedstawiciel biura poselskiego poseł Iwony Arent. Przedstawicielem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, był prorektor ds. nauki UWM pan prof. Jerzy Jaroszewski.

Wśród przedstawicieli szkół, z którymi SEP Oddział Olsztyński współpracuje od wielu dziesiątek lat, widząc w młodzieży szkolnej potencjał przyszłych kadr zawodowych byli: pani Katarzyna Chamerska – dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie wraz z zastępcą panem Tomaszem Końskim - który jest członkiem SEP Oddziału Olsztyńskiego oraz przedstawiciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach pan Zbigniew Murawski, również członek SEP.

Kuratorium Oświaty reprezentował pan Krzysztof Marek Nowacki - Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie.

W inauguracyjnych wystąpieniach pana Jarosław Kantela - prezesa Oddziału Olsztyńskiego SEP oraz sekretarza generalnego SEP Jacka Nowickiego przedstawiono historię SEP oraz ogromny wkład tego stowarzyszenia w rozwój naukowo-techniczny i gospodarczy Polski.

W dalszej części wręczono m.in. odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych we współpracy instytucji, szkół i sponsorów.

W podziękowaniu za współpracę i na pamiątkę obchodów 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz za zasługi w wykształceniu wielu setek elektroników, mechatroników, elektryków, telekomunikantów i teleinformatyków dla naszego regionu i kraju wręczono statuetki 100-lecia SEP:

• Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach
• Zespołowi Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.
• Zespołowi Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Olsztynie.

Na zakończenie uroczystości, w ramach części artystycznej, wystąpił rewelacyjny Chór Dziewczęcy „Cantabile” Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie pod kierownictwem pani dyrygent Agaty Wilińskiej.

Po raz kolejny osiągnięcia bartoszyckiego „Mechaniaka” zostały zauważone i docenione. To dla nas dodatkowa motywacja w naszej pracy – kształceniu młodzieży, której potencjał jest największą szansą na rozwój regionu i kraju.

Zbigniew Murawski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty