20. urodziny UWM i Dzień Dziecka w Parku Centralnym

2019-05-20 12:30:21(ost. akt: 2019-05-20 11:57:44)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Ryszard Górecki oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapraszają do wspólnego świętowania 20. urodzin UWM w Parku Centralnym.
W sobotę (1 czerwca) w Parku Centralnym stanie 20 drewnianych stoisk, w których przedstawiciele wydziałów uniwersyteckich oraz innych jednostek ogólnouczelnianych, np. Biblioteki Uniwersyteckiej czy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprezentują różne ciekawostki naukowe oraz poprowadzą gry, zabawy i konkursy.

Można będzie np. odwiedzić minilaboratoria i obejrzeć ciekawe eksperymenty chemiczne.

W stoisku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej właściciele zwierząt uzyskają informacje odnośnie problemów zdrowotnych swoich pupili oraz, jak zabezpieczyć czworonoga przez chorobami przenoszonymi przez kleszcze.

Wydział Nauk o Środowisku poprowadzi m.in. konkursy i quizy dotyczące: wiedzy o rybach, wiedzy o ekologii i środowisku naturalnym oraz podchody terenowe.

Biblioteka Uniwersytecka stoisko będzie dzielić z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych UWM. Wspólnie poprowadzą miniwarsztaty języka migowego. Na miłośników gier będą czekać planszowe gry edukacyjne i ciekawe zagadki.

Wydział Biologii i Biotechnologii zaprosi m.in. na śniadanie na trawie i opowieści o nauce i przyrodzie.

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa przygotował zabawy, które będą toczyły się pod okiem Wielkiego Mistrza Geodezji i Budownictwa... Boba Budowniczego.

Młodzi artyści będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez studentów i wykładowców Wydziału Sztuki.

Wydział Nauki o Żywności przygotuje wiele smakołyków.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu poprowadzi konkursy sportowe.

Całość wesprze Teatr Studencki „Cezar", a także Fundacja „Żak".

Nie zabraknie również nagród dla najlepszych.

Przy parkowej fontannie zaprezentują się absolwenci Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki, oraz zespoły działające pod egidą Akademickiego Centrum Kultury. O godz. 16:00 swój program zaprezentują Akademicka Orkiestra Dęta oraz orkiestra dęta z Offenburga. Zaprezentują się również zespół Endorfina

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Olsztyna i regionu, rodziny z dziećmi, aby wspólnie świętować XX urodziny UWM oraz Dzień Dziecka.

Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci