Szczęście w pracy buduje

2019-05-14 12:39:31 (ost. akt: 2019-05-15 13:03:52)   Artykuł sponsorowany
DFM z siedzibą w Dobrym Mieście to profesjonalny i dynamicznie rozwijający się producent mebli tapicerowanych, wyłącznie z polskim kapitałem. Właścicielem i Prezesem Zarządu Spółki jest Roman Dariusz Kołakowski. Produkcja mebli realizowana jest w trzech zakładach mieszczących się w Dobrym Mieście, Olsztynie i Reszlu. Taki podział umożliwia optymalizację procesu produkcyjnego poprzez ścisłe rozdzielenie funkcji zakładów.
Specjalizacja poszczególnych fabryk pozwala na tworzenie mebli przeznaczonych dla wielu różnych odbiorców. Profil produkcji obejmuje szeroki asortyment, który niemal w całości trafia na wymagające rynki: Beneluxu, Skandynawii, Niemiec, Szwajcarii, Austrii oraz Stanów Zjednoczonych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Spółka tworzy meble idealnie dopasowane do zmieniających się trendów rynkowych oraz oczekiwań najbardziej wymagających klientów,
a wszystkie materiały, które są wykorzystywane w produkcji, pochodzą tylko od renomowanych dostawców. Szeroka paleta sprowadzanych tkanin i skór pozwala na stworzenie produktu, który jest prawdziwą perełką w ofercie sprzedaży.

Wysoka fachowość załogi to jeden z kluczowych czynników sukcesu naszej firmy. Kapitał ludzki jest dla nas priorytetem. Buduje poczucie stabilności, pewności pracy oraz atrakcyjnego wynagrodzenia. Branża meblarska, w której działamy, jest przede wszystkim oparta na wiedzy, doświadczeniu i innowacyjności. Wyróżniamy się wśród konkurencji tym, że skupiamy wokół siebie pracowników ambitnych, o najwyższych kompetencjach i ponadprzeciętnym zaangażowaniu. Udaje nam się to dlatego, że dbamy o pracowników, znając przy tym ich potrzeby. Staramy się utrzymać wysoki standard zatrudnienia na każdym stanowisku pracy. Wyznajemy bowiem zasadę, iż każdy pracownik ma realny wpływ na jakość naszych produktów, a w strategii firmy zadowolenie klienta jest priorytetem.

Atrakcyjny system wynagradzania proponujemy pracownikom na każdym stanowisku w naszej firmie. Ponadto, aby być konkurencyjnym na rynku pracy, proponujemy system motywacyjny oparty na założeniach normatywnych uzależnionych od wyników pracy. Każdy pracownik ma możliwość rozwoju w strukturze wynagrodzeń. Oferujemy pracę, a tym samym stabilne zarobki na stanowiskach od młodszego po starszego specjalistę, jak również na stanowiskach średniego szczebla, tj. głównego specjalisty, kierownika, aż do kadry zarządzającej – dyrektora.

Praca, która pozwala realizować zawodowe aspiracje – tak, to praca w firmie DFM. Bycie dobrym i odpowiedzialnym pracodawcą jest częścią naszej kultury organizacyjnej. Jednym z naszych podstawowych celów jest to, by pracownicy mieli poczucie, że są darzeni zaufaniem i uznaniem, ponieważ to ambicja i zaangażowanie daje gwarancję pracy w naszej firmie. Chcemy, żeby pracownicy u nas sami znaleźli przepis na swój zawodowy sukces. Bardzo ważne jest dla nas, aby każdy mógł realizować się w pracy, znalazł dla siebie jak najlepsze miejsce i czerpał z tego radość, bo szczęście w pracy buduje. Ponadto uważamy, że szczęśliwi ludzie są bardziej elastyczni, pomysłowi, pracują bardziej produktywnie, generują mniejszą rotację, rzadziej korzystają z absencji chorobowej, są lepszymi przywódcami oraz są bardziej odporni na stres. Dbamy również o czas wolny pracowników. Chcemy, aby czuli oni równowagę między życiem zawodowym a osobistym. Pracownicy muszą mieć czas na odpoczynek
i realizację swoich pasji.

Nowoczesne otoczenie oraz optymalizacja produkcji to kolejny atut naszej firmy. Posiadamy nowe maszyny, stosujemy najnowocześniejsze technologie nie tylko po to, by więcej sprzedawać, ale przede wszystkim po to, by ułatwić zatrudnionym pracę, podnieść efektywność procesów produkcji, oszczędzać energię, a przy tym mniej szkodzić środowisku, jednocześnie dbając o ergonomię i bezpieczeństwo pracy. Ponadto kluczem do efektywnego działania przedsiębiorstwa jest korzystanie z indywidualnie zaprojektowanego, zintegrowanego systemu informatycznego, dzięki któremu komunikacja między wydziałami jest prostsza i łatwiej jest sterować całym procesem produkcyjnym.

Szeroki i bogaty pakiet socjalny to rozbudowana działalność jako wsparcie pracowników i ich rodzin. Proponujemy naszym pracownikom: świadczenia pieniężne z okazji świąt, paczki upominkowe dla dzieci oraz fantastyczną zabawę mikołajkową, dofinansowanie do wypoczynku pracowników i dzieci; dopłaty do aktywności kulturalnej oraz sportowej, wsparcie finansowe dla najbardziej potrzebujących pracowników, którzy znaleźli się w trudnej dla nich sytuacji, nisko oprocentowane pożyczki na remont czy zakup domu/mieszkania.

Zdrowie ponad wszystko. Stawiamy na profilaktykę zdrowotną, dlatego oferujemy pracownikom i ich rodzinom atrakcyjny pakiet medyczny. Chcemy im dać możliwość szybkiego zbadania się i podjęcia ewentualnego leczenia bez oczekiwania w wielomiesięcznych kolejkach. Program opieki medycznej zapewnia szybki dostęp do lekarzy specjalistów i wszelkich badań diagnostycznych.

Rozwijamy pasje i zainteresowania naszych pracowników. Wśród nas znajdują się osoby o najróżnorodniejszych zainteresowaniach i pasjach. Mamy czempionów dyscyplin takich jak triathlon, piłka ręczna czy siatkówka. Dołączyli do nas również pracownicy, którzy realizują się jako morsy. Staramy się pomagać w ich rozwoju osobistym i jesteśmy otwarci na każdą inicjatywę.

Innowacyjny program oparty na mentoringu, który w ostatnim czasie wprowadziliśmy na stanowisku szwaczki/szwacza w trzech naszych zakładach produkcyjnych, ma na celu zdobycie umiejętności szycia naszych pokrowców oraz ułatwienie szybszej aklimatyzacji w firmie. Danej grupie przydzielony jest doświadczony i wykwalifikowany pracownik instruktor. Takie podejście pomaga optymalnie zarządzać wiedzą oraz doświadczeniem naszych pracowników, przenosząc to bezpośrednio na rozwój pracownika, który stanie się w pełni kompetentny w realizacji codziennych zadań. Realizując ten program, uważamy, że zmotywowany, zaangażowany pracownik to ważna inwestycja.

Firma dynamicznie rozwija się we wszystkich obszarach działalności. Nieustannie poszerzamy ofertę produkowanych mebli i zdobywamy nowe rynki. W 2019 roku zaplanowane są duże inwestycje w rozbudowę i modernizację zakładów produkcyjnych w Olsztynie i Reszlu. Poszerzamy hale produkcyjne, inwestujemy w nowoczesne maszyny i urządzenia, ponieważ Spółka, w rozumieniu ściśle produkcyjnym, musi być samodzielna i samowystarczalna.

Roman Dariusz Kołakowski


Obrazek w tresci

źródło: Materiały DFM