Zmarł Stanisław Dąbrowski

2019-05-06 10:27:16 (ost. akt: 2019-05-06 10:42:41)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/bsz

Nie żyje Stanisław Dąbrowski, emerytowany dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.
Stanisław Dąbrowski w latach 2010-2014 był Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Olsztynie. Stanowisko to zwieńczyło jego długoletnią pracę zawodową na rzecz środowiska województwa warmińsko-mazurskiego.

Od 1971 r. był związany z Olsztynem. Pracę rozpoczął w olsztyńskim oddziale Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Następnie był kierownikiem Lasu Miejskiego, a w latach 1981-1999 pełnił funkcję wojewódzkiego konserwatora przyrody. Przed objęciem stanowiska Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie, od lipca 1999 r. pracował w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Kierował tam zespołem do spraw komunikacji społecznej i certyfikacji.

Prywatnie był pasjonatem historii regionu. W ostatnich dwóch latach wspierał nas w organizacji spacerów krajobrazowych, opowiadając jego uczestnikom o roli krajobrazu w życiu człowieka. Jego wiedza i ciekawy sposób jej przekazywania, zawsze spotykały się z pozytywnym odbiorem. Niespełna trzy tygodnie temu, dzięki swojej uprzejmości, oprowadził członków Grupy Roboczej ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko po olsztyńskiej starówce.

W wywiadzie, który ukazał się 28 listopada 2014 r. w Głosie Eko – dodatku do Gazety Olsztyńskiej powiedział: Podczas 43 letniej pracy miałem szczęście do współpracy z dobrymi ludźmi. Dzięki temu wiele udawało się zrobić, mieć z tego satysfakcję, a dziś mile to wspominać.

"Człowiek uczciwy, wierny swoim zasadom, pełen życia, dowcipny, zawsze pomocny. Opowiadane przez Niego kawały bawiły do łez…" - wspominają współpracownicy.

Źródło: RDOŚ w Olsztynie