Nauczyciele mrągowskich szkół: kontynuujemy protest

2019-04-20 08:15:55(ost. akt: 2019-04-19 19:44:38)

Autor zdjęcia: Zdzisław Piaskowski

Nie widać końca strajku nauczycieli. Od 8 kwietnia porozumienie między pracownikami oświaty a rządem nie zostało osiągnięte. Co prawda udało się przeprowadzić egzaminy końcowe ósmoklasistów i gimnazjalistów, jednak wciąż nie wiadomo co z klasyfikacją tegorocznych maturzystów.
W związku z trwającym konfliktem nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu mrągowskiego wydali oświadczenie:

Szanowni Rodzice i Uczniowie
Zawiadamiamy, że strajkujący nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu mrągowskiego podjęli decyzję o kontynuowaniu protestu do odwołania. Oznacza to, że w przypadku nieprzerwania strajku, czyli braku porozumienia z rządem, nie wezmą udziału w posiedzeniu rady pedagogicznej zatwierdzającej roczną klasyfikację. Być może dojdzie również do sytuacji, że w niektórych szkołach maturzyści nie będą mieli wystawionych ocen.

Nasze stanowisko jest zgodne z większością szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie władze znajdą satysfakcjonujące rozwiązanie, które pozwoli nam wrócić do uczniów. Ufamy, że społeczność Mrągowa rozumie, iż walczymy o dobro dzieci i młodzieży, czyli o nowoczesną, otwartą szkołę z dobrym nauczycielem.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wszystkie przejawy życzliwości.

Strajkujący nauczycielki i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu mrągowskiego - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Oświatowo-Sportowy “Baza”, I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół nr 2.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rodzic #2720141 | 89.229.*.* 20 kwi 2019 17:09

    Czas najwyższy iść po poradę do prawnika.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Maturzysta #2719905 | 89.229.*.* 20 kwi 2019 09:11

    "Postulaty ZNP są następujące: 1. Podwyżka w wysokości 1000 zł dla pracowników pedagogicznych 2. Większe nakłady na oświatę z budżetu 3. Zmiana oceny pracy nauczycieli 4. Zmiana ścieżki awansu 5. Dymisja minister Anny Zalewskiej " Walczą Państwo o dobro uczniów i młodzieży? Poprzez podnoszenie, już i tak wysokiego poziomu stresu przed egzaminem dojrzałości?! Odnoszę wrażenie, że albo zostali Państwo zmanipulowani, albo walczycie tylko o kasę, zasłaniając się dobrem młodzieży. Chciałbym wierzyć, że to ta pierwsza wersja jest prawdziwa, bo w przypadku drugie jest to skrajnie nieetyczne, tym bardziej, że chodzi o PEDAGOGÓW!

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz