Strajk nauczycieli trwa. Prezydent Olsztyna: "Jestem z wami!" [ZDJĘCIA]

2019-04-16 12:03:54(ost. akt: 2019-04-17 07:35:53)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pod urzędem miasta w Olsztynie zebrali się nauczyciele i pracownicy oświaty. W ten sposób chcą pokazać, że strajk nauczycieli trwa.
Z protestującymi nauczycielami spotkali się Piotr Grzymowicz, Sławomir Broniarz, Tomasz Branicki, Janusz Koziński, Grażyna Bartkowska i Urszula Skolimowska.

— Walczymy o godność nauczyciela. Osoby jakże ważnej w całym systemie edukacji, wychowania i przygotowania młodego społeczeństwa do brania odpowiedzialności za rozwój naszych małych ojczyzn, naszego Olsztyna, Warmii i Mazur i naszego kraju — powiedział podczas spotkania prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Najważniejszą inwestycją jest inwestycja w młodego człowieka. W dzieci i młodzież, którą to wy (nauczyciele - przyp.red.) bezpośrednio się opiekujecie i przygotowujecie do przyszłego dorosłego życia.

Prezydent zapewnił nauczycieli, że jest z nimi i zawsze będzie. — Możecie liczyć na mnie i na moich współpracowników. Znajdziemy rozwiązania, aby należne pieniądze za okres strajku zostały wam również wypłacone. I będzie to zgodne z prawem — zadeklarował.


Prezes ZNP, Sławomir Broniarz poinformował, że zostało złożone do Rady Dialogu Społecznego pismo ze strony ZNP, aby pani przewodnicząca rady zwołała w trybie pilnym, to znaczy na czwartek, posiedzenie prezydium rady dialogu społecznego z udziałem strony rządowej.


Jednocześnie przypomniał o zaplanowanym na wtorek 23 kwietnia strajku nauczycieli pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Tego samego dnia odbędzie się prezydium zarządu głównego ZNP, które podejmie decyzję o dalszym przebiegu strajku.

ms