Pożar katedry Notre Dame w Paryżu [AKTUALIZACJA]

2019-04-15 19:31:25(ost. akt: 2019-04-16 11:17:36)

Autor zdjęcia: LeLaisserPasserA38 / Wikipedia/ CC BY-SA 4.0

Niepokojące wieści docierają z Paryża. W stolicy Francji pali się symbol miasta - katedra Notre Dame.
Do pożaru doszło 15 kwietnia wieczorem. Zagraniczne media informują o ogniu, który wybuchł na drewnianym rusztowaniu. W budynku prowadzone są prace remontowe. O ich wykonanie apelowali od jakiegoś czasu przedstawiciele francuskiego Kościoła, którzy alarmowali o fatalnym stanie technicznym katedry.


Model katedry Notre Dame
Fot. Czytelnik GO
Model katedry Notre Dame
Głosy wsparcia i współczucia płyną do Francji z różnych zakątków świata - także od polskich polityków:Na Twitterze pojawił się też wpis rzecznika Watykanu, który poinformował, że Stolica Apostolska ze smutkiem przyjęła informację o ogniu, który pustoszy symbol chrześcijaństwa. Rzecznik zapewnił też o modlitwie w intencji strażaków.


Francuskie media informują, że z ogniem walczy około 400 strażaków. Niestety, runęła już iglica. Ogień pustoszy też wnętrze katedry. Świadkowie relacjonujący pożar w mediach społecznościowych piszą o tym, że spłonął dach.

Jean-Claude Juncker napisał, że katedra Notre Dame należy do całej ludzkości.


Emmanuel Macron, prezydent Francji, zapowiedział odbudowanie katedry:


Fot. an


Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. krist #2718895 | 77.253.*.* 18 kwi 2019 11:42

  gazeciarze juz 2x skasowali mój komentarz. No cóż, napiszę po raz kolejny: Tragedia jaką jest pożar tej wspaniałej chrześcijańskiej świątyni wywołała w muzułmanach niespotykaną radość, którą przejawiali m.in. w internetowych komentarzach pod nagraniami płonącej katedry. To tylko pokazuje, że "religia pokoju" to tylko lewackie hasła, a my zbliżamy się do wojny religijnej. Płaczą Niemcy, płacze Francja, tak się kończy tolerancja!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. szkoda plebanii #2717763 | 74.82.*.* 16 kwi 2019 14:14

  teraz pewnie drogo wyjdzie odbudowac

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. hyży_ruj_na_molo #2717701 | 5.173.*.* 16 kwi 2019 12:45

  Od początku lutego 2019 roku we Francji to 11-ty kościół (katedra). Jedną Francuzi sami rozpierniczyli w centrum Paryża. Bawcie się dobrze ale ja nie godzę się z deklaracją, że Polska pomoże w odbudowie Notr Dame. Chyba, że Niemcy zapłacą za zniszczenie choćby Warszawy. AMEN !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. dakowski.pl #2717671 | 178.235.*.* 16 kwi 2019 11:57

  "Przekaz z miejsca wczorajszego dramatu zszokował cały świat. Płonąca katedra Notre-Dame wywołała jednak lawinę lajków, śmiechów i serduszek ze strony islamskich imigrantów. „Allah jest wielki”, „Allah szybko odpowiedział”, „Lubię patrzeć na efekt karmy” – to tylko niektóre komentarze muzułmanów na widok płonącej katedry Notre-Dame. Okazuje się jednak, że tragedia cieszy także lewicowych działaczy: „Mam gdzieś Notre Dame w Paryżu bo mam gdzieś historię Francji” „ludzie płaczą nad kawałkami drewna, wallah, za bardzo lubicie francuską tożsamość, a my mamy ją w dupie, to wasz problem białasy”. Członkini kierownictwa lewicowego związku studentów UNEF.” – informuje Adam Gwiazda....".... http://dakowski.pl/ind ex.php?option=com_content&task=view&id=2 5223&Itemid=47

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 5. dyktatura zboczeńców #2717668 | 178.235.*.* 16 kwi 2019 11:54

  "Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że celem marksistowskich neobolszewików jest uderzenie w wartości chrześcijańskie, rodzinę i tradycję. Jeżeli przy pomocy nachalnej propagandy uda się lewakom ośmieszyć i podważyć wartości, w których byliśmy przez wieki zakorzenieni to jak zagubione we mgle dzieci damy im się poprowadzić tam gdzie nastąpi koniec naszego znanego nam dotąd świata. I niech nikt mi nie mówi, że istnieje jakaś większość zupełnie odporna na tę lewacka propagandę. Niestety jest tak, że jedni stawiają jej opór krócej, a inni dłużej. Na przestrzeni ostatnich lat sami przekonaliśmy się jak szybko armia LGBT zdobywała nasze terytorium. Na początku wybuchaliśmy śmiechem, później pukaliśmy się w czoło, a dzisiaj musimy krótkimi skokami od bramy do bramy umykać ze swoimi pociechami jeżeli nie chcemy narażać ich na widok maszerujących roznegliżowanych zboczeńców w wyuzdanych pozach i z bluźnierczymi hasłami na transparentach. Dzisiaj już nawet część przedstawicieli środowisk prawicowych i konserwatywnych ze strachu usunęło ze swojego słownika takie określenia jak pederasta, zboczeniec czy odmieniec. Tak działa ta propaganda poprzez sprytnie wymuszoną wewnętrzną cenzurę. Co stanie się jeżeli już dzisiaj nie postawimy zdecydowanego oporu tej słabej liczebnie najemnej armii, ale za to obficie finansowanej przez neomarksistów?........"....C.D.:...... http://www.polishclub.org/2019/04/12/ dyktatura-zboczencow/

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (25)