Najlepsi aktorzy Teatru Jaracza zostali nagrodzeni [ZDJĘCIA]

2019-04-14 12:30:15(ost. akt: 2019-04-15 10:22:23)

Autor zdjęcia: Beata Brokowska

Gala zakończyła w sobotni wieczór (13 kwietnia) XXVII Olsztyńskie Spotkania Teatralne w Teatrze im. S. Jaracza.
Widzowie obejrzeli widowisko „Wszystkie dzieła Szekspira (w nieco skróconej wersji)”, w którym wystąpili Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i oraz Maciej Wierzbicki. To rodzaj komedii, która pokazuje, jak mało wiemy o Szekspirze.

Aktorski kwartet pokazał publiczności te dzieła w niesamowitym tempie. Po godzinie z kawałkiem poznawania utworów dramatopisarza w spektaklu pełnym gagów, zwrotów akcji, dźgnięć szpadami, ujrzało finał. Na pewno śmiech i rozbawienie widowni były najlepszą recenzją.

Podczas gali poznaliśmy najpopularniejszych aktorkę i aktora Teatru Jaracza. Najpopularniejszą aktorką została Katarzyna Kropidłowska. Najpopularniejszym aktorem – Wojciech Rydzio. Oboje podkreślali, jak ważne są dla nich te nagrody, bo nie ma nic cenniejszego niż docenienie przez widzów.

Statuetki i dyplomy wręczyli: Bartosz Orliński, zastępca naczelnego „Gazety Olsztyńskiej”, i Wojciech Bigoszewski, przedstawiciel PSS Społem w Olsztynie.

W sumie zostało nagrodzonych kilkunastu aktorów i pracowników teatru (w tym maszyniści, tzw. brygady tygrysa) – przez przedstawicieli władz Olsztyna i regionu, firmy, instytucje i dyrektora teatru Zbigniewa Brzozę, który po raz pierwszy był gospodarzem gali.

Stypendium artystyczne im. Andrzeja Starkiewicza z rąk jego żony Alicji otrzymała Marzena Bergmann. Irena Telesz-Burczyk dostała nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową.

Obrazek w tresci

Dużym zaskoczeniem i ożywczą ciekawostką gali był występ młodzieżowego teatru Rampa z I Liceum im. W. Kętrzyńskiego z Kętrzyna. Młodzi ludzie nie tylko zaśpiewali i przedstawili scenkę z życia aktora, ale też wręczyli swoją nagrodę aktorom wybranym przez uczniów szkoły: Marcie Markiewicz i Marcinowi Kiszlukowi.

Nagrody i stypendia wręczone podczas Gali Teatralnej 13 kwietnia 2019 roku w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie:

— Nagroda publiczności w plebiscycie na Najpopularniejszą aktorkę i najpopularniejszego aktora: Katarzyna Kropidłowska, Wojciech Rydzio. Wręczone zostały przez Wojciecha Bigoszewskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej PSS SPOŁEM w Olsztynie, oraz przedstawiciela fundatora statuetek czyli Grupy W-M, Bartosza Orlińskiego, zastępcę redaktora naczelnego „Gazety Olsztyńskiej”.

— Nagroda marszałka Gustawa Marka Brzezina: aktorka Alicja Kochańska.

— Nagroda prezydenta Piotra Grzymowicza: aktorka Małgorzata Rydzyńska.

— Nagroda przewodniczącego Rady Miasta Olsztyna Roberta Szewczyka: aktor Maciej Mydlak.

— Nagroda teatru Specjalnej Maski dla Szkoły Kulturalnie Zakręconej: Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie.

— Nagroda teatru: dr Piotr Kulpaka, olsztyński ortopeda, który „składa” aktorów.

— Nagroda dyrektora teatru: Brygady Tygrysa: Andrzej Roman, Kamil Borucki, Bogusław Brudniak, Marek Cieślak, Tomasz Krawczyk, Mariusz Marko, Mateusz Witulski.

— Stypendium im. Andrzeja Starkiewicza przyznawane przez Alicję Starkiewicz, wdowę po panu Andrzeju: aktorka Marzena Bergmann.

— Nagroda uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego z Kętrzyna: Marta Markowicz, Marcin Kiszluk.

— Nagroda ufundowana przez firmę Remondis nagroda dla aktora drugiego planu: Irena Telesz-Burczyk.

— Nagroda teatru dla sponsorów: odebrali je przedstawiciele firm: EKO-WIN, Hotelu Star Dadaj, Michelin, Remondis, WIN-CIN, Społem oraz Chimera Derm.

Red.