Młodzi olsztynianie wśród najlepszych Odyseuszy. Teraz potrzebują wsparcia

2019-04-09 19:43:36(ost. akt: 2019-04-09 21:21:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Uczniowie z SP nr 2 w Olsztynie zostali po raz piąty laureatami ogólnopolskich finałów Odysei Umysłu. Myślą samodzielnie i nieszablonowo, tworzą rozwiązania efektywne i oryginalne. I marzą - bardzo odważnie. Teraz o tym, by reprezentować nasz kraj przed całą Europą.
"Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców." - tak idea Odysei Umysłu opiszą na jej oficjalnej, polskiej stronie internetowej.

Zachęceni takimi wyzwaniami uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni. I zdobyli tytuł Laureata I i II stopnia w swojej grupie wiekowej. Tym samym mają możliwość reprezentowania naszego kraju w finale europejskim i światowym tego projektu. Jest tylko jeden problem - na sfinansowanie wyjazdów do Rosji i USA potrzeba około 100 tys. złotych.

Amerykański program Odyseja Umysłu realizowany jest w Polsce od ponad 20 lat, na świecie od ponad 30 lat. Inspiruje kreatywne i krytyczne myślenie, zachęcając do rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Uczestnicy programu samodzielnie analizują zadanie i definiują jego sedno, wymyślają potencjalne możliwości, a następnie decydują o tym, jak połączyć w skuteczne rozwiązania to, co w ich pomysłach najlepsze.

Źródło: olsztyn.eu

Więcej informacji o tym, jak można wesprzeć młodych Odyseuszy >>>>>

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rodzic #2714986 | 83.6.*.* 11 kwi 2019 20:19

  Drodzy rodzice! Trwa strajk nauczycieli. Wkrótce na dniach w szkołach powinny odbyć się rady pedagogiczne dotyczące klasyfikacji uczniów (tegorocznych maturzystów) co związane jest z ukończeniem szkoły i z ich dopuszczeniem do egzaminu maturalnego. Dowiedziałem się ,że nauczyciele w szkołach nie zamierzają uczestniczyć w tych radach i nadal protestować, co wiąże się z tym, że nasze dzieci nie będą miały wystawionych ocen, nie zostaną sklasyfikowane, przez co nie będą mogły ukończyć szkoły i przystąpić do egzaminu maturalnego. Krótko mówiąc będą miały rok do tyłu, zmarnowany rok. W związku z tym apeluję do rodziców by zakładali sprawy cywilne tym nauczycielom którzy uczyli ich dzieci, ich wychowawcom i dyrektorowi szkoły. Mój syn uczy się w Elektroniku, i ja tej sprawy tak nie zostawię. Jeżeli nie zostanie sklasyfikowany, nie ukończy szkoły przez co nie zostanie dopuszczony do matury to ja zakładam dyrektorowi, wychowawcy i uczącym go nauczycielom sprawę cywilną w sądzie o odszkodowanie za poniesione roczne koszty nauki i straty moralne. Syn już kontaktuje się z kolegami z klasy i ustala z nimi i ich rodzicami podobne kroki. Już rozmawiałem z prawnikiem. Czekamy na rozwój wypadków i po świętach wysyłamy do nauczycieli pismo z kancelarii prawniczej informujące o podjętych krokach (takie przedsądowe pismo) Kogo nie stać na adwokata, to łączcie się w grupy, wynajmujcie prawników, informujcie kuratoria, zakładajcie sprawy. W każdej szkole!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tata #2714276 | 82.31.*.* 10 kwi 2019 19:52

   Kochane dzieci uczcie się pilnie języków i dluga z tego grajdoła.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ddek #2714068 | 5.173.*.* 10 kwi 2019 15:04

   Super. Szacunek dla nauczycieli i dzieciaków. Gdzie teraz są te wszystkie chamskie ryje co wylewają kubły pomyj na nauczycieli i protest.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Wsparcie zdolnych uczniów #2713776 | 213.184.*.* 10 kwi 2019 09:20

    O wsparcie należy zwrócić się do ojca rozdawnictwa cudzych pieniędzy, czyli do Jarosława. Może utworzy za nasze pieniądze kolejny program z cyklu Jarosław+ i po kłopocie finansowym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. mama ucznia #2713568 | 37.8.*.* 9 kwi 2019 23:19

     Zgadnijcie, kto z nimi pracuje na co dzień, to może docenicie nauczycieli.

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (7)