Bieg tylko dla kobiet!

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

To będzie wyjątkowe wydarzenie, którego nie powinna przegapić żadna kobieta. Już 9 czerwca na starcie spotkają się panie, które nie boją się wyzwań. Run Budlex for Women to bieg dedykowany płci pięknej. Liczy się świetna zabawa, a nie wynik!
Nie masz odpowiedniej kondycji? Albo biegasz, ale twoja trasa biegnie tylko do pracy lub po dziecko do przedszkola? Nie przejmuj się. Jeśli jesteś kobietą i masz w kieszeni dowód osobisty, możesz wziąć udział w pierwszej edycji Run Budlex for Women. A może masz już za sobą pierwsze biegowe kroki i chcesz podjąć kolejne wyzwanie? To wydarzenie też jest dla ciebie! Run Budlex for Women to bieg z myślą o kobietach. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Olsztynie. Wystarczą wygodne buty i chęci.
Już 9 czerwca w niedzielę na linii startu w Parku Kusocińskiego staną olsztynianki, które mają ochotę na niezapomnianą przygodę w biegu.

— Budlex jest spółką, dla której ważne jest zaangażowanie społeczne. Zawsze popieraliśmy przedsięwzięcia kulturalne i sportowe. Nasi pracownicy są zaangażowani i aktywni. Ale zauważyliśmy, że więcej w tego typu przedsięwzięciach udział bierze panów. Stwierdziliśmy, ze warto zrobić imprezę dedykowaną tylko paniom — tłumaczy Beata Janczarska z Budlexu, głównego organizatora imprezy. — Trzy lata temu w Bydgoszczy był pierwszy tego typu bieg. Pojawiły się panie w różnym wieku. Zależy nam, żeby aktywować panie, które na co dzień mają dużo na głowie. Chcemy żeby znalazły chwilę dla siebie i oderwały się od codziennych obowiązków. To wydarzenie to chwila relaksu, zabawy i miłej rywalizacji. Ale my podkreślamy, że najważniejszy jest udział, a nie wynik. Oczywiście mamy profesjonalny pomiar czasu dla tych, którzy chcą się sprawdzić.

Co trzeba robić, żeby wziąć udział w biegu? — Wystarczy zarejestrować się na stronie Budlexu. Zapisy już ruszyły. Każda z zawodniczek otrzyma w pakiecie startowym pamiątkową biegową koszulkę w rozmiarze... S. Zachęcamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu — odpowiada Paweł Kranc z Agencji Marketingowa Green House.
Bogdan Dondajewski z Budlexu: — Najważniejszy jest fun. Dołożymy starań, żeby otoczka wokół biegu też sprzyjała kibicom. Zawodniczki zrobią dwie pętle po 2,5 km. Wszystko będzie ładnie oznakowane, czytelne.

Marek Makowski, kierownik Działu Sportu OSiR w Olsztynie: — Wspieramy różne inicjatywy. Organizujemy Bieg Jakubowy, Bieg Świętojański i Ukiel Olsztyn Półmaraton. Z roku na rok pań przybywa. Taki bieg tylko dla pań ma rację bytu, w końcu panowie będą mogli kibicować swoim paniom. Park Kusocińskiego jest na tyle przyjaznym miejscem, że panie sobie poradzą. Trasa nie jest wymagająca, 5 km będzie dobrym treningiem przed naszym Biegiem Świętojańskim.
Na mecie Run Budlex for Women uczestniczki otrzymają podziękowanie za udział, medale oraz nagrody w kategoriach wiekowych.
— To będzie bez wątpienia najpiękniejszy ze wszystkich biegów organizowanych w 2019 roku w całym regionie — zapewniają organizatorzy.
Organizatorami wydarzenia są Budlex Sp. z o.o. oraz Agencja Marketingowa Green House. Zapisy na stronie www.runbudlex.pl. Opłata startowa wynosi 9 zł. Dochód z opłat w całości przeznaczony zostanie na cel charytatywny na Fundację „Przyszłość dla Dzieci". Bieg jest dla kobiet pełnoletnich. Organizatorzy przygotowali 300 pakietów startowych.
Aleksandra Tchórzewska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.