Jest odpowiedź WSPol na zarzuty jednego z byłych wykładowców

2019-04-05 16:48:37(ost. akt: 2019-04-05 16:59:56)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Policjant pracujący w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zarzucił kilka dni temu uczelni, że jest "przyzakładową zawodówką", a o komendantach napisał, że są utożsamiani z bohaterami komedii "Głupi i głupszy". W odpowiedzi rzecznik WSPol przypomniał, że przeciwko policjantowi toczyło się postępowanie, które zakończyło się dla niego niekorzystnym rozstrzygnięciem i zapowiedział, że sprawa trafi do prokuratury. Teraz zespół prasowy uczelni przygotował list, w którym wypunktowuje osiągnięcia szkoły. Jego treść publikujemy w całości.

Oświadczenie

W związku z podaniem nieprawdziwych informacji godzących w wizerunek Uczelni, a także Policji, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie informuje:
Uczelnia jako jedyna nadzorowana przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. W tym miejscu należy podkreślić, że jest też jedną z czterech uczelni w kraju posiadającą te uprawnienia. Dodatkowo posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Ponadto, w marcu 2019 roku złożony został do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych wniosek o nadanie uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych. Plany rozwojowe Uczelni zakładają również uruchomienie szkoły doktorskiej.

Oferta Uczelni jest stale rozszerzana, o czym świadczy m.in. uzyskanie uprawnień do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku Kryminologia oraz uzyskanie uprawnień do prowadzenia nowego kierunku studiów Nauka o Policji adresowanych do absolwentów szkół średnich, którzy wiążą swoją przyszłość ze służbą w Policji. Absolwenci tych studiów otrzymają tytuł zawodowy licencjata oraz będą mogli przystąpić do egzaminu oficerskiego i być mianowanymi na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych Policji. Studia te będą uruchomione w roku akademickim 2019/2020.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie realizuje również szereg prestiżowych form kształcenia, m.in. studia inżynierskie na kierunku Informatyka o specjalności Informatyka w bezpieczeństwie, studia podyplomowe w zakresie zarządzania bezpieczeństwem wewnętrznym państwa na poziomie strategicznym realizowane we współpracy ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej, studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa dokumentów publicznych realizowane we współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A., studia podyplomowe w zakresie kontroli w administracji publicznej, studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej, studia podyplomowe w zakresie rozpoznawania, wykrywania i zapobiegania cyberprzestępstw popełnianych na szkodę banków.

Sytuacja finansowa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uległa zdecydowanej poprawie — zysk netto w 2017 roku w stosunku do roku 2016 wzrósł o 38%, a w roku 2018 - aż o 113%.

Pion logistyczny nie tylko nie uległ rozbudowie, ale uległ zmniejszeniu. W 2018 roku w wyniku zmian etatowo-organizacyjnych część policjantów z pionu logistycznego zostało przeniesionych do wsparcia procesu dydaktycznego. Należy jednak podkreślić, że istnieje Ścisła zależność pomiędzy realizacją procesu dydaktycznego a wymaganym wsparciem administracyjnym, o czym świadczy fakt, że w Uczelni dziennie, w tym w soboty i niedziele, średnio kształconych jest około 1200 studentów i słuchaczy, z czego około 1000 jest zakwaterowanych i żywionych.

Uczelnia posiada Strategię rozwoju na lata 2018-2021 uchwaloną przez Senat.
W marcu 2019 roku władze Uczelni, na podstawie nowej ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, podjęły działania organizacyjne wspierające utrzymanie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w grupie uczelni akademickich, poprzez m.in.: dostosowanie struktury dydaktycznej Uczelni do nowych dyscyplin naukowych oraz zakwalifikowanie dwóch czasopism wydawanych w Uczelni, tj. „Internal Security” i „Przegląd Policyjny” do programu ministerialnego „Wsparcie dla czasopism naukowych”. W konsekwencji liczba punktów za pojedynczy artykuł opublikowany w „Internal Security” wzrośnie z 10 do 20, a w „Przeglądzie Policyjnym” - z 8 do 20.

O rozwoju i dobrej kondycji finansowej Uczelni świadczy również szereg podejmowanych działań w zakresie modernizacji jej obiektów w tym sal wykładowych, pomieszczeń dla pracowników oraz rozbudowy infrastruktury, np. utworzenie „Centrum Badań i Rozwoju Kompetencjj w Policji”, które zostanie uruchomione w 2019 roku, w obiekcie niewykorzystywanym od kilkunastu lat, a także plany budowy na terenie Uczelni dodatkowego Domu Studenckiego.

Uczelnia wnosi istotny wkład w polską naukę w zakresie prowadzenia badań i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Zaznaczyć należy, że w ostatnim konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na rzecz tego obszaru badań, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie we współpracy konsorcyjnej wygrała największą liczbę projektów jako lider spośród jednostek nadzorowanych przez MSWiA, a w skali kraju zajęła 2 miejsce. Na rzecz tych projektów Uczelnia aktywnie współpracuje z przedsiębiorcami, aby wiedza naukowa w połączeniu z rynkową praktyką gwarantowała wytworzenie najlepszych produktów wpływających na wzrost bezpieczeństwa kraju. Uczelnia realizuje 9 projektów krajowych na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa oraz 4 projekty z partnerami zagranicznymi finansowane ze środków Unii Europejskiej.


Zespół Prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ps #2718301 | 5.172.*.* 17 kwi 2019 12:37

  Szczytno to dosłownie jedna wielka impreza i dosłownie -burdel, uczą się chlać i zabawiać... I liczą się tylko kumple, osoby z polecenia tzw plecaki, które robią tam co chcą i tak przejdą tą szkołę i jeszcze z dobrymi wynikami że nawet nie trafią do prewencji, tylko wyżej.....

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ga #2710547 | 109.241.*.* 6 kwi 2019 16:06

  Swoją drogą, to WSPol dobrze byłoby solidnie przewietrzyć raz na kilka lat. Dla zdrowia. Każdy, kto miał styczność z tą firmą (uczelnią) wie, że tam jest... "specyficznie"...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztyńska policja nęka ludzi #2710509 | 188.146.*.* 6 kwi 2019 14:58

  Olsztyńska policja nadaje się do rozwiązania w trybie natychmiastowym!!! Napiszę tylko w trzech przykładach: 1. Umorzyli postępowanie wobec swojego kumpla po fachu - emerytowanego psa, obecnie przestępce który razem ze swoim synkiem - już podwójnym przestępcą grozili mi w moim własnym mieszkaniu przy moich małych dzieciach!!! Dopiero po odwołaniu się do sądu olsztyńska policja została zmuszona do prowadzenia postępowania ws. emerytowanego policjanta!!! 2. Dzielnicowa Zakrzewska przychodzi do mojego mieszkania i mówi mi żebym się nie znęcał nad osobą najbliższą, a zapytana w jaki sposób się znęcam i nad którą osobą najbliższą to już sama nie wiedziała i do dziś mi tego nie przekazała!!! 3. Komendant Zabuski zaświadcza że policjanci znają i stosują się wstecz do aktów prawnych wydanych np. przez komenda głównego policji! Może to wszystko dlatego że jestem mężem córki emerytowanego policjanta, która złożyła pozew o rozwód z mojej winy???

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. CHÓRZYSTA #2710375 | 213.184.*.* 6 kwi 2019 10:49

  A W OSTRÓDZIE KIEDY PRZEPROWADZI KONTROLĘ KGP?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 5. Gosc #2710352 | 37.47.*.* 6 kwi 2019 09:56

  A może, trzeba spytać innych wykładowców jak jest, jaka jest atmosfera, jakie są relacje personalne. Niech to zrobią autorzy tekstu. Może, dowiedzą się czegos ciekawego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)