W wakacje twoje dziecko może zostać Bondem…!

2019-04-03 20:08:12(ost. akt: 2019-04-03 16:04:09)
Podczas obozów Akademii Efektywnej Nauki dzieci przez zabawę zdobywają wiele przydatnych umiejętności.

Podczas obozów Akademii Efektywnej Nauki dzieci przez zabawę zdobywają wiele przydatnych umiejętności.

— Kim zostaniesz, jak będziesz duży? — nieodmiennie pytają dorośli swoich dzieci z prawie wstrzymywanym oddechem. A dzieci, też nieodmiennie i z nieskrywanym zapałem, odpowiadają: — Strażakiem! (głównie chłopcy) lub — Aktorką (raczej dziewczynki).
Strażak — wiadomo, życie i pełne przygód, i niebezpieczeństw, i gwarancja glorii i chwały. Aktorka — też szczytnie, bo bawić, wzruszać widza i dawać mu możliwość jakiego takiego oddechu od codzienności — też godna jest i wsparcia, i uznania, i wszelkich nagród, a nawet Oscara.

A co by było, gdyby dziecko już w naprawdę wczesnym wieku jakichś 8-9 lat ukierunkować od razu na zawód nader konkretny i równie niebezpieczny, co strażak? Godzien chwały i uznania, ale może trochę mniej widowiskowy? Gwarantujący życie pełne przygód, ale i wyzwań przeplecionych nieoczekiwanymi zwrotami akcji…? Konkretnie — zawód agenta lub agentki służb specjalnych Jej Królewskiej Mości…?!

Akurat nadarza się ku temu dogodna okazja, bo Wakacyjna Akademia Super Agentek i Agentów w Olsztynie właśnie ogłosiła nabór. Organizatorzy po szkoleniu w Akademii gwarantują super pamięć, w pełni godną Jamesa Bonda, oraz licencję IT na sterowanie robotami.

Obrazek w tresci

Od 4 do 10 sierpnia Nowa Kaletka stanie się tajnym ośrodkiem szkoleniowym Super Agenta, gdzie każdy dzień wypełnią fascynujące zadania, niebezpieczne wyzwania, a może i jakiś pościg. Uczestnicy postarają się obronić zaszyfrowaną tajemnicę, do niecodziennych misji zaangażują roboty i zbudują labirynt, który ochroni bazę przed niebezpieczeństwem. Oczywiście, ponieważ należy wzorować się na najlepszych — wszyscy dokładnie zaznajomią się z technikami operacyjnymi samego Jamesa Bonda: poznają podstawy kryptografii, a także dążyć będą do poziomu eksperta w dziedzinie szyfrowania i rozszyfrowywania wiadomości. Wszelkie gry logiczne udowodnią rekrutom Akademii, że w nawet najprostszej misji każdy szczegół może mieć kolosalne znaczenie. A ponieważ życie Jamesa Bonda to nie tylko praca, ale i wypoczynek — organizatorzy zapewniają, że między akcjami znajdzie się też czas, by słodko poleniuchować na tajnej plaży. A wieczorem odbywać się będzie głośne czytanie o przygodach Jamesa Bonda.

Jak wiadomo, Bond dysponuje zawsze najlepszym, najbardziej technologicznie zaawansowanym i skomplikowanym sprzętem. Nie inaczej będzie w Akademii. Uczestnicy do dyspozycji będą mieli roboty Lego serii WeDo i NXT oraz m-Boty i samobieżne Ultimate. Wszystko po to, by każda uczestniczka i uczestnik Akademii mogli być jeszcze lepszymi agentami.

Akademię w formie wakacyjnego obozu poprowadzą trenerzy kursów efektywnej nauki, znani i lubiani wśród dzieci, doskonali animatorzy czasu wolnego, specjaliści robotyki, programowania i technik pamięci. Kierownikiem obozu będzie Radosław Batożyński: ceniony nauczyciel, doktorant UWM, operator dronów i trener technik pamięci w Akademii, certyfikowany kierownik obozów. Zatroskani rodzice przyszłych agentów będą mogli codzienne śledzić relację z obozu na Facebooku.

A może… uśmiech Ogra…?

Jeśli twoje dziecko jeszcze nigdy nie było samodzielnie na koloniach, a do zawodu agenta jakoś nie czuje powołania — Akademia, głównie z myślą o młodszych dzieciach, w wieku 7-10 lat, przygotowała ofertę pn. „Baśniowa operacja: Uśmiech Ogra”.

Uczestników czeka nocna przygoda w poszukiwaniu drzewa elfów oraz spotkanie z uśmiechniętym Ogrem — dobrym stworkiem, który boi się dzieci. Od 7 do 13 lipca młodzi koloniści będą mogli zdobyć magiczne przedmioty, rozpoznawać gwiazdy na niebie i pobawić się ze świetlikami. Ciemność nauczą się rozjaśniać magicznymi różdżkami, a przede wszystkim poznają odpowiedzi na szereg trudnych pytań: Do kogo są podobni i z kim się zaprzyjaźnią? Czy są wytrwali? Czy są szybcy i spostrzegawczy? Czy potrafią dostrzec skrzata chowającego garniec ze złotem? To ostatnie pytanie jest szczególnie ważne, bo według legendy ten mały psotnik ukrył swój skarb nad jeziorem Maróz, na końcu tęczy.

Kierownikiem obozu będzie Dorota Trzcińska: doskonały pedagog, animator czasu wolnego i trener efektywnej nauki w Akademii, certyfikowany kierownik obozów.

Poza tym wiem z pewnego źródła, że wciąż zostało kilka wolnych miejsc na obozie detektywistycznym w Zamku Karnity (w którym — uprzedzam — straszy) i na obozie survivalowym „Z gwarancją przeżycia”. Wszystkim dzieciom, które jeszcze nie są gotowe, by na tydzień opuścić dom rodzinny, proponujemy na dobry początek wakacje z eksperymentami, robotyką Lego, nauką programowania i szukaniem skarbów — w formie półkolonii.


Więcej informacji szukajcie na stronie Akademii w Olsztynie.
Akademia zaprasza też do swojej siedziby na ul. Ratuszową 3/1 w Olsztynie, tel. 89 521 87 45, 509 85 69 71 lub 604 954 742. Ale spieszcie się, bo czas szybko leci i tylko patrzeć, kiedy zaczną się upragnione wakacje!

UWAGA:

Magdalena Maria Bukowiecka

Obrazek w tresci

materiał powstał przy współpracy z Akademią. Dobre kursy dla dzieci w Olsztynie.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2742901 | 198.52.*.* 5 cze 2019 19:01

    Szukam pana na namiętne wizyty. Liczę 22 lat, fotki i kontakt na stronie: ***www.hotprofil.pl*** i znajdź mnie po nazwie użytkownika: blondi

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Ania22 #2735279 | 93.105.*.* 20 maj 2019 21:22

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    odpowiedz na ten komentarz