Przedszkola i żłobki w Olsztynie z fińskim modelem edukacji!

2019-03-26 12:00:00(ost. akt: 2019-03-27 11:00:05)
Wybór żłobka czy przedszkola to dla rodziców zawsze trudna decyzja. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, a i tak pozostaje niepewność. Jednak są takie miejsca jak Norlandia, które łączy w sobie poczucie bezpieczeństwa z odpowiednim rozwojem dziecka.
Przedszkole Norlandia działa w oparciu o najlepsze wzorce skandynawskiego systemu edukacji, powszechnie uważanego za jeden z najlepszych na świecie. Ponad 20-letnie doświadczenie Grupy Norlandia i sprawdzone metody wychowawcze charakteryzują Sieć Przedszkoli i Żłobków w całej Polsce.

Obecnie w ramach Grupy na terenie Olsztyna funkcjonuje Przedszkole i Żłobek Norlandia Borowa, Przedszkole i Żłobek Kraina Bajek przy ulicy Kuronia oraz Przedszkole Kraina Bajek przy ulicy Stokrotki. W budowie jest również nasza kolejna placówka Przedszkole i Żłobek Norlandia Sielska.

Do żłobków spod szyldu Norlandia przyjmowane są dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Podopieczni placówek podzieleni są na dwie grupy wiekowe: od 1 r.ż. do roku i 7 miesięcy oraz od roku i 8 miesięcy do 2 lat i 5 miesięcy. Dla zapewniania maksymalnego poziomu komfortu rodziców większość naszych placówek opiekę nad podopiecznymi prowadzi w dogodnych godzinach od 6:30 do 18:00.

- Naszym priorytetem jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego, przyjaznego środowiska, które będzie dla nich drugim domem. Aby tego dokonać otaczamy podopiecznych żłobków czułą opieką i pochylamy się nad ich indywidualnymi potrzebami. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra dokłada także wszelkich starań, aby pomagać dzieciom w osiąganiu coraz większej samodzielności i budowaniu poczucia własnej wartości od najmłodszych lat. Wiemy również, jak stymulujące dla maluchów są kreatywne, dostosowane do wieku zajęcia, dlatego w naszych placówkach kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności poprzez zabawę. mówi Dorota Heith, Wiceprezes Zarządu Norlandia Polska.


W placówkach Norlandii propaguje się zrównoważony rozwój i zachęca dzieci do wyrażania emocji poprzez uczestnictwo w zróżnicowanych zajęciach dodatkowych, które obejmują m.in. dogoterapię, rytmikę, tańce, szachy, logorytmikę oraz arteterapię.
Dzieci biorą także udział w organizowanych przez placówki teatrzykach. Bardzo ważnym aspektem, jest rozwój lingwistyczny dzieci, zapewniający innowacyjną metodę nauki języka angielskiego. Norlandia jako pierwsza w Polsce zapewnia naukę języka angielskiego na tabletach i korzysta z Międzynarodowego Programu Moomin Language School Link: https://moominls.com/en/ .

Działalność placówek Grupy opiera się na promowaniu wartości takich jak szacunek, ekologia i zdrowy styl życia. Podopieczni uczą się współdziałania i budowania poczucia własnej wartości oraz samodzielnej pracy. Dzieciom zapewnia się kontakt z naturą i zabawę na świeżym powietrzu, a także w przystępny sposób przekazuje się im zagadnienia dotyczące ochrony środowiska.


Obecnie trwa nabór do wszystkich Przedszkoli i Żłobków Norlandii w Olsztynie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w jednej z placówek. Znajdź najbliższą: http://norlandiaprzedszkola.pl/Information/KindergartenList


Informacje o Grupie Norlandia:
Przedszkola Norlandia są częścią Grupy NHC (Norlandia Health & Care Group). Firma weszła na polski rynek w czerwcu 2017 roku. NHC Group jest międzynarodową, prywatną firmą z siedzibą w Oslo w Norwegii. Jej początki sięgają 1990 roku, kiedy to została założona przez braci Kristiana i Rogera Adolfsenów, którzy do dziś są właścicielami 100% udziałów w firmie. W skład Grupy wchodzą przedszkola Norlandia, instytucje Norlandia Care (domy opieki, hotele dla pacjentów, kliniki medyczne i usługi opieki domowej) oraz firmy Hero (oferująca usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i integracyjnych oraz prowadząca ośrodki przyjmowania uchodźców) i Aberia (świadcząca usługi w zakresie ochrony dzieci i opieki zastępczej dla osób niepełnosprawnych). Roczny obrót Grupy w 2017 roku wynosił 550 milionów euro. Grupa NHC ma ponad 400 jednostek operacyjnych i zatrudnia 8000 pracowników w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Niemczech i Polsce. „Bycie innowatorem dobrobytu jakości życia” jest strategiczną dewizą działalności NHC Group.
(Link do strony: http://norlandiaprzedszkola.pl/Story/Page/94347)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mama #2704855 | 178.36.*.* 27 mar 2019 12:44

    Wszystko pieknie tylko ile to kosztuje? A moze lepiej nie straszyc?

    odpowiedz na ten komentarz