Burmistrz powołuje, MIS się buntuje [SONDA]

2019-03-21 11:04:00(ost. akt: 2019-03-21 14:12:14)
W magistracie zmiany. Od poniedziałku urzęduje tu dwóch wiceburmistrzów, co nie podoba się jednemu z koalicjantów burmistrza Bułajewskiego w Radzie Miejskiej.

W magistracie zmiany. Od poniedziałku urzęduje tu dwóch wiceburmistrzów, co nie podoba się jednemu z koalicjantów burmistrza Bułajewskiego w Radzie Miejskiej.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Od poniedziałku w mrągowskim magistracie urzęduje dwóch zastępców burmistrza. Do Tadeusza Łapki dołączył Krystian Korzycki, który ma m.in. "scalić środowiska młodzieżowe i zadbać o ich potrzeby". Cała sytuacja może się jednak odbić na funkcjonowaniu Rady Miejskiej.
Na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Stanisław Bułajewski zamieścił informację o powołaniu drugiego zastępcy:

"Dwa dni temu postanowiłem powołać II Zastępcę Burmistrza Miasta Mrągowa. Na takie działania pozwala ustawa o samorządzie gminnym. Uznałem, że młodzi ludzie Mrągowa mają prawo mieć swojego przedstawiciela we władzach miasta" - napisał burmistrz Mrągowa. - "Młodzi mieszkańcy Mrągowa są sercem miasta a przez ostatnie 25 lat byli najczęściej ignorowani a władza ich nie słuchała. Przyszedł czas by to zmienić, by młodzi ludzie mieli dużo do powiedzenia w Mrągowie...".

Na utworzone właśnie stanowisko powołanie otrzymał Krystian Korzycki, który według burmistrza "scali środowiska młodzieżowe i zadba o ich potrzeby - nie zapominając oczywiście o innych mieszkańcach". Zastępca burmistrza będzie m.in. odpowiedzialny za proces uzyskania przez miasto statusu uzdrowiska, budowy samorządowego domu seniora oraz przygotowanie koncepcji budowy nowego przedszkola ze żłobkiem. Będzie też do dyspozycji młodych osób skupionych w organizacjach pozarządowych i ma pomagać im w pozyskiwaniu środków.

Nie wszyscy jednak zareagowali entuzjastycznie na powołanie drugiego wiceburmistrza. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała na swoim profilu, także w mediach społecznościowych, Mrągowska Inicjatywa Społeczna. Radni, którzy do tej pory stali po stronie burmistrza w Radzie Miejskiej oznajmili, że nie zgadzają się z "nieprzemyślaną polityką kadrową i brakiem poszanowania dla funduszy publicznych". Według nich "ukoronowaniem tych działań jest bezzasadne zatrudnienie w mieście II wiceburmistrza".

W swoim oświadczeniu sześcioro radnych MIS stanowczo odcięło się od działań burmistrza. "Naszym celem jest realizacja programu wyborczego MIS-u, a współpraca z burmistrzem Mrągowa jest oczywista, aby te założenia urzeczywistnić. Podejmując współpracę z burmistrzem zastrzegliśmy w dżentelmeńskiej umowie, że realizacja programów jest równie ważna co wzajemne zaufanie. Jednakże udzielony kredyt zaufania niestety się wyczerpał!"

Radni MIS stanowili istotny element w Radzie Miejskiej. Chociaż oni sami nadal deklarują, że "nie chcą być „totalną” opozycją" i nadal chcą działać na rzecz miasta i mieszkańców, a także wspierać pomysły na rzecz dobra wspólnego, proponowane zarówno ze strony burmistrza, jak i innych sił w Radzie Miejskiej, to jednak zamierzają "bezwzględnie krytykować bezrefleksyjne i nieobywatelskie sposoby zarządzania miastem".

masz

Mrągowo powinno mieć dwóch wiceburmistrzów?
Tak
23.77%
Nie
70.54%
Nie wiem, nie mam zdania
5.68%


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NMR 30+ #2707515 | 82.177.*.* 1 kwi 2019 13:57

  Buja nas burmistrz. I to ostro. Miały być dopłaty do wymiany pieców. Darmowa komunikacja miejska. NIC KOMPLETNIE O TYM NIE SŁYCHAĆ. Po co to było obiecywać? W następnych wyborach podsumujemy ulotkę z tym co zostało zrobione. I żadne tłumaczenie tu nie pomoże. ŻADNE!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. rosomak #2707430 | 94.254.*.* 1 kwi 2019 11:26

  No trzeba kolegów obsadzać znajomych aktywizować na zców i td a mrągowo uzdrowiskiem....zaeobi na tym jedynie znajomy burmistrza który owo zbuduje no i on sam...ludzie wybrali bujaja bo miał ładny folder wyborczy z kolorowymi obietnicami.tak to bujajewski on was buja a wy jesteście bujani i w to wam graj taki tempaków kraj.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Nie #2703829 | 31.0.*.* 25 mar 2019 22:58

  No długiej kariery to oni nie zrobią. I to ma być ta dobra zmiana w NMR?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Mania #2702136 | 83.6.*.* 22 mar 2019 21:51

  Cóż to za Metropolia że trójce powołano do czego? Dojenia kasy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. mrągowianin #2702098 | 83.9.*.* 22 mar 2019 20:04

  Panie Bułajewski a myślałem że pan zmniejszysz tą biurokrację z ludzi nie nadających się do tej pracy w administracji i w zasadzie większość bez wykształcenie do tej pracy. Jest burmistrz i od tygodnia dwuch zastępców więc proponujępowołać następnych zastępców 1 zastępca do spraw seniorów - emerytów 2 zastępca do spraw robotników 3 zastępca do spraw chodników i jezdni 4 zastępca do spraw jezior 5 zast ępca do spraw kobiet 6 Zastępca do spraw mężczyzn 7 zastępca do spraw zieleni 8 zastępca do spraw kotów i psów. I TAK DALEJ

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)