Czerwony Dwór. W pożarze kurnika spłonęło 20 tys. kurcząt [ZDJĘCIA]

2019-03-20 12:04:01 (ost. akt: 2019-03-20 12:58:09)

Autor zdjęcia: OSP Radzieje

We wtorek (19 marca) w miejscowości Czerwony Dwór doszło do pożaru budynku inwentarskiego. Z trwającym blisko 6 godzin pożarem walczyło 39 strażaków.
Poczatkowo do działań zadysponowano dwa zastępy strażaków z KP PSP Węgorzewo i po jednym zastępie z OSP Budry i OSP Perły. Jak relacjonują strażacy, po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu okazało się, że pali się jeden z czterech budynków inwentarskich. Dach płonącego budynku w większej części objęty był pożarem. Kierujący akcją gaśniczą podjął decyzję o wezwaniu posiłków.

— Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu — relacjonuje st. asp. Tomasz Grunwald, oficer prasowy KP PSP w Węgorzewie. — jeden prąd wody w obronie na przylegające do budynku pomieszczenie ze sterownią elektryczną oraz na znajdujące się w pobliżu dwa zbiorniki z gazem propan do ogrzewania kurników.

Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Węgorzewie. W miarę przybywania kolejnych zastępów na miejsce zdarzenia podawano kolejne prądy wody bezpośrednio na pożar oraz w obronie sąsiednich budynków. Od właściciela uzyskano informację, iż wewnątrz znajdowało się około 20 tysięcy młodych kurcząt.

O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z policji, która przystąpiła do wyjaśniania przyczyny pożaru. Z trwającym blisko 6 godzin pożarem walczyło 39 strażaków z KP PSP Węgorzewo, WSP, OSP Perły, OSP Budry, OSP Radzieje, OSP Węgielsztyn oraz OSP Kuty.
(mk, źródło KP PSP w Węgorzewie)


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zefir #2720561 | 94.254.*.* 22 kwi 2019 21:41

    Będzie mniej śmierdziało ...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Koli #2701070 | 89.229.*.* 21 mar 2019 09:33

    Biedne zwierzęta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz