Zwyciężył Huragan Wojnowo. Policjanci na trzecim miejscu

2019-03-18 10:02:42 (ost. akt: 2019-03-18 10:08:53)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W niedzielę (17 marca) w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Rucianem- Nidzie odbył się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej – Pomagamy Poli.
Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Poli Zielińskiej.

Turniej zorganizowali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie: asp. szt. Jakub Lewandowski i asp. Sebastian Ferdyn . Swoim doświadczeniem wsparł ich dzielnicowy z Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski. Wszystkim zależało na rywalizacji, dobrej zabawie oraz zebraniu środków na leczenie Poli. Policjanci bardzo szybko znaleźli osoby, które postanowiły wziąć udział w imprezie. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących: Urząd Miasta w Rucianem- Nidzie, Huragan Wojnowo, Old Boy Piecki, Nadleśnictwo Maskulińskie i oczywiście nie zabrakło reprezentacji policji.


Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą turnieju został Huragan Wojnowo. Drużyna policjantów zajęła wysokie trzecie miejsce.

W trakcie imprezy nie zabrakło też innych atrakcji. Dla najmłodszych policjanci przygotowali stoisko, na którym można było przymierzyć policyjną czapkę, kask czy zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe kajdanki. Funkcjonariusze robili też dzieciom odciski palców. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z policjantami. Dla smakoszy przygotowane było stoisko ze słodkościami, gorąca kawą i herbatą.

Atrakcją turnieju była także licytacja. Poprowadził ją aktor Tomasz Kozłowicz, znany z wielu ról filmowych i seriali telewizyjnych. Do wylicytowania było bardzo dużo ciekawych przedmiotów. Wśród nich: rejsy statkiem po jeziorze, spływy kajakowe, obrazy, ręcznie wykonane szkatułki i wiele innych ciekawych rzeczy. Nie zabrakło także policyjnego kubka, który wylicytowany został na kwotę 150 złotych.

Dochód z tej imprezy w całości przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Poli Zielińskiej, która za kilka dni skończy roczek. Dziewczynka cierpi na obustronny niedosłuch zmysłowo-rdzeniowy. Po koniec marca planowana jest pierwsza operacja Poli. Będzie ona polegała na wszczepieniu jej implantu ślimakowego, dzięki któremu usłyszy pierwsze w swoim życiu dźwięki.

Dzielnicowi, którzy zorganizowali turniej, nie kryją swojego zadowolenia i satysfakcji. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło także chętnych biorących udział w licytacjach.

Policjanci dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia oraz okazali wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Poli.

Patronat nad turniejem objął Burmistrz Rucianego – Nidy Piotr Feliński oraz Komendant Powiatowy Policji w Piszu- nadkom. Marcin Karmowski.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anonimowy #2700278 | 83.6.*.* 19 mar 2019 16:55

    Proszę trzymać się faktów, wszyscy policjanci z z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie byli zaangażowani w imprezę, więc pisanie że turniej zorganizowali dzielnicowi z tego komisariatu jest nie na miejscu.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. kbks #2699798 | 37.47.*.* 18 mar 2019 22:19

    Odciski palców pewnie zostaną wprowadzone do systemu ;D

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD