Festiwal Muzyki Tanecznej w Olsztynie. Znamy więcej szczegółów!

2019-03-13 19:56:52(ost. akt: 2019-03-14 14:19:55)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

To już pewne! Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur. Znamy już termin festiwalu, a wkrótce poznamy też gwiazdy i dokładne miejsce, gdzie będą się bawić fani muzyki disco, którzy zjadą do Olsztyna.
Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej to jeden z najpopularniejszych letnich festiwali. Jest to jedna z największych imprez plenerowych w Polsce, która gromadzi tysiące fanów muzyki tanecznej i popularnej.

Od 23 lat festiwal, na który przybywały tłumy z całego kraju, odbywał się w Ostródzie. W tym roku impreza przeniesiona została do stolicy Warmii i Mazur.
"Wybór padł na Olsztyn ponieważ jest dużo lepsza baza hotelowa, teren pod imprezy spełnia wszystkie oczekiwania organizatorów i pomieści ogromną ilość fanów disco polo. Olsztyn wyraził dużą wolę współpracy z organizatorami festiwalu disco polo. Ogólnopolski odbędzie się 27 lipca" — podał portal disco-polo.info.

Jak się okazuje, na decyzję o zmianie lokalizacji, miały także wpływ kwestie finansowe. Organizatorzy festiwalu nie doszli do porozumienia z władzami Ostródy. Oficjalny komunikat w tej sprawie ostródzki urząd miasta opublikował na swoim facebookowym profilu.

"Szanowni Mieszkańcy, z przykrością potwierdzamy, że tegoroczny Festiwal Muzyki Tanecznej nie odbędzie się w Ostródzie.
Nie było wolą Miasta, by „wyprowadzić” Festiwal z Ostródy. Nie udało się osiągnąć kompromisu, głównie finansowego. Proponowana przez Organizatora kwota 400 000 zł netto (+VAT) przekracza tegoroczne możliwości finansowe (...). Podkreślamy, że obie strony, czyli Organizator Festiwalu jak i Miasto, wyraziły wolę dalszej współpracy i rozmów, by przyszłoroczna 25-ta edycja odbyła się w Ostródzie" — czytamy w komunikacie.

O tym, że impreza ma zostać przeniesiona do Olsztyna pisaliśmy na naszej stronie w ubiegłym roku, a dziś mamy też oficjalne potwierdzenie Agencji Eventowej World Media, która jest organizatorem festiwalu.

Na podanie szczegółów jest jeszcze zbyt wcześnie. Wiadomo, że podczas tegorocznej edycji fani disco bawić się będą 27 lipca. Będzie to jednodniowa impreza. Organizatorzy festiwalu zapewniają jednak, że będą chcieli wrócić do dwudniowej edycji. Nie znamy też jeszcze dokładnej lokalizacji.

— Rozmowy jeszcze trwają — mówi Błażej Gajowniczek z World Media. — Jeszcze nie mamy w 100 proc. wybranego miejsca. Będzie to plaża miejska albo lotnisko.
I dodaje: — Ze względu na rozmiar imprezy, bliżej jesteśmy tej drugiej lokalizacji.

Jak każdego roku fani bawić się będą przy przebojach największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzyki disco i disco polo. — Wszystkie czołowe nazwiska tego nurtu muzyki na pewno będą w Olsztynie — zapewnia Błażej Gajowniczek.

Do tematu będziemy wracali.Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marek #2700977 | 188.147.*.* 21 mar 2019 01:54

  Wstyd i żenada odbierać tak wspaniały festiwal miastu które jest piękniejsze od Olsztyna 1oo razy.Tam był klimat! A Grzymowicz zrobił z Olsztyna wiochę i z żalu że Ostróda go dawno przegoniła zabrał jej Festiwal żeby za rok go całkiem zlikwidować jak próbuje to uczynić z piłką nożną w Olsztynie.WSTYD I HAŃBA.Zenek nie przyjedzie! Chodniki w Olsztynie popraw a nie się bierzesz za coś co nie jest twoje.FESTIWAL MA BYĆ W OSTRÓDZIE I DWUDNIOWY!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Co? #2697998 | 80.52.*.* 15 mar 2019 09:33

  Plażę rozważają? To już nikt nie pamięta jak pół Olsztyna narzekało na dudnienie podczas tego wioskowego "festiwalu". Takie coś to w szczerym polu, z dala od miasta.,

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. alekss #2697994 | 83.9.*.* 15 mar 2019 09:27

  zmienam rejestrację z NO na WOS, WML albo BL, bo to mniejszy obciach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pwo #2697976 | 109.241.*.* 15 mar 2019 09:11

   Średniej wielkości ośrodek wczasowy - Dolina Charlotty potrafił stworzyć festiwal na którym grali min.Deep Purple,Carlos Santana,Bob Dylan,ZZ Top,Robert Plant - u nas ... wstyd

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. janusz #2697846 | 37.47.*.* 14 mar 2019 21:41

    A kogo będzie w Olsztynie stać jak pewnie bilety po 300zl za wstęp

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (34)