Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił 23-latkę na Synów Pułku w Olsztynie, usłyszał wyrok. Czytelnicy: "To kpina" [AKTUALIZACJA]

2019-03-08 14:04:40 (ost. akt: 2019-03-08 16:42:14)
Rodzice 23-letniej Karoliny, która zmarła na przejściu dla pieszych w Olsztynie

Rodzice 23-letniej Karoliny, która zmarła na przejściu dla pieszych w Olsztynie

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Dwa lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów przez 8 lat. Taki wyrok usłyszał dziś (08.03) sprawca śmiertelnego wypadku w Olsztynie. Rok temu Jakub K. na ul. Synów Pułku potrącił 23-letnią kobietę. W wyniku doznanych obrażeń zginęła ona na miejscu. Wyrok jest nieprawomocny.
Sąd przyznał także po 30 tys. zł zadośćuczynienia (łącznie 60 tys.) rodzicom tragicznie zmarłej kobiety. Wyrok zapadł w piątek (08.03) w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. Sędzia argumentował decyzję tym, że oskarżony nie obserwował przejścia. Piesza przeszła dwa z trzech pasów ruchu.

Przypomnijmy, trzydziestosiedmioletni przedstawiciel handlowy prowadził sportowego mercedesa. Był późny marcowy wieczór. Na przejściu dla pieszych na ul. Synów Pułku w Olsztynie wjechał w szykującą się już do zejścia z pasów 23-letnią kobietę. Piesza została odrzucona kilkadziesiąt metrów dalej. Świadkowie, którzy byli na miejscu, mówili, że kierowca musiał gnać z szaloną prędkością.

Proces w tej sprawie ruszył w grudniu ubiegłego roku. Według ustaleń prokuratora, Jakub K. "umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w taki sposób, że jadąc lewym pasem w kierunku od ul. Sikorskiego do Orłowicza nie dostosował prędkości do panujących warunków oraz ominął samochód marki Mazda, którego kierowca ustąpił pierwszeństwa pieszej Karolinie P. W rezultacie Jakub K. przednim prawym narożnikiem pojazdu uderzył pieszą. Młoda kobieta w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu."

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, ale odmówił złożenia wyjaśnień i zgodził się jedynie odpowiadać na pytania.

AKTUALIZACJA:

Kiedy opublikowaliśmy artykuł z informacją o wyroku dla mężczyzny, który śmiertelnie potrącił pieszą, nasi czytelnicy zaczęli komentować wyrok. Znaczna część ich wypowiedzi skupiała się na nieadekwatności kary do popełnionego czynu:

*) Ten wyrok to jakaś kpina. Za zachodnią granicą za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym dostają dożywocie (Genek)
*) 2 lata to powinny być za wyprzedzanie na przejściu, bo to też jest umyślne i celowe. I tak dobrze że tutaj nie dał sąd zawiasów. Karać ostro bandytów drogowych, samochody wybijają więcej ludzi niż używki itd. (Yy)
*)

Pojawił się też głos osoby, która gotowa była z większym zrozumieniem podejść do skazanego: "Nie to że bronię gościa, ale był trzeźwy. Każdy robi czasem głupotę. Zagapił się, zagadał, specjalnie jej nie potrącił. Myślę, że w głowie mu to zostanie, karą jest sama śmierć potrąconej. Będzie żył z tą świadomością. A do tego jeszcze dwa lata spędzi w więzieniu. Ja mu współczuję, jeden głupi ruch a życie skopane. Nie tylko jedno. Wiele żyć."

W odpowiedzi na ten komentarz inny czytelnik przypomniał z kolei, że sprawca wypadku miał na swoim koncie zdecydowanie więcej przewinień i wielokrotnie był karany mandatami.

Komentarze (120) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Daras Allenstein #2875918 | 83.5.*.* 26 lut 2020 05:37

  To źarty a nie wyrok dla tego mordercy cwaniaczka a temu sędziemu to juź dziękujemy Jemu to kury szczać prowadzać a nie wyroki wydawać

  odpowiedz na ten komentarz

 2. KOBIETA #2745737 | 83.14.*.* 12 cze 2019 09:55

  PO RAZ KOLEJNY udowodniono nam kobietom, że jesteśmy traktowane jako człowiek drugiej kategorii. Morderca Karolinki jest w naszym kraju chroniony, ma pozwolenie na popełnianie wykroczeń, zabójstwa na młodej dziewczynie - dla niego system "prawa" jest delikatny( jemu wolno robić , co chce! posiada z dużym prawdopodobieństwem "plecy" ) dla tego pana 25 lat - należy się jak psu -micha! ale w naszym kraju - jest winny tylko troszkę , to była przecież "tylko -kobieta"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tak skandaliczny wyrok to moze na prima april #2710191 | 37.201.*.* 5 kwi 2019 21:56

  Moze to zart ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Nowy dworzec - KURNIK 1/4 starego #2707763 | 82.139.*.* 1 kwi 2019 20:05

  O tym głośno nikt nie mówi, ciekawe dlaczego?: "Nowy dworzec w Olsztynie. Przede wszystkim znacznie mniejszy" https://www.transport-publicz ny.pl/mobile/nowy-dworzec-w-olsztynie-pr zede-wszystkim-znacznie-mniejszy-60886.h tml

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. docho #2703009 | 83.9.*.* 24 mar 2019 18:50

   Sądy sa komunistyczne co widac po wyroku . Najwyzsza kasta robi co chce. Sa tacy europejscy a że wschodnio to nie ich wina.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (120)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD