8 marca? Kto obchodzi? [QUIZ]

2019-03-08 08:28:06(ost. akt: 2019-03-08 12:10:37)

Autor zdjęcia: Pixabay

Nigdy nie rozumiałem i nie rozumiem do tej pory do czego kobietom jest potrzebny 8 marca? Dzisiaj tym bardziej, bo to przecież święto, w którym kobiety wypadają jak jakieś nie do końca udane kopie człowieka.
To rzecz oczywista, że kobiety nadal nie są w pełni równouprawnione z mężczyznami. Nigdy też jednak nie będą, bo o pewnych sprawach zadecydował za nas Bóg lub jak kto woli natura.

W tej, jak w każdej innej sprawie, potrzebujemy jednak przede wszystkim zdrowego rozsądku. Odwaga mieści się pomiędzy tchórzostwem i zuchwalstwem, szczodrość między skąpstwem i rozrzutnością. A prawdziwe równouprawnienie kobiet pomiędzy skrajnym feminizmem i skrajnym islamem.

A wracając do 8 marca. Skoro lubię "złoty środek", to nie mogę być ortodoksem. I muszę zakładać, że to ja nie mam racji. Więc kto chce niech świętuje, kto nie chce niech nie świętuje.

Bo przecież nie to jest tak naprawdę ważne. Ważne jest to, że dawniej Kopernik nie mogła być kobietą, a dzisiaj może.

Igor Hrywna


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2694308 | 83.5.*.* 8 mar 2019 14:14

  ciekae zalozenie, ze kobiety nie sa rownouprawnione, gdzie z kontekstu wynika, ze maja gorzej. moze to facec nie sa rownouprawnieni. bylibysmy blizej natury, ktora o tym zdecydowala. w koncu to mezczyzni nigdy nie beda w ciazy i nie urodza dziecka, nie zrozumieja i nie doswiadcza tego stanu tak, jak kobiety. a tak na powaznie czy we wszystkich kwestiach musi byc jakies szarpanie sie i licytowanie kto lepszy a kto gorszy? ktos tam kiedys z jakiegos powodu sobie swieto takie ustanowil, trwa ono dalej, czasy sie zmienily, wiec kto chce niech obchodzi jak chce. ja dzisiaj kobiecie dalam kwiaty, bo milo. akurat od swojego mezczyzny nie dostala, ja od swojeo zapewne jak co roku tez nie dostane, ale dzien jak kazdy inny, badzmy dla siebie mili i zyczliwy codzienie i doszukujym sie drugiego dna we wszystkim. to ma byc p prostu mily dzien i niech taki bedzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Cjalis #2694253 | 195.136.*.* 8 mar 2019 12:58

  "To rzecz oczywista, że kobiety nadal nie są w pełni równouprawnione z mężczyznami." Czy moglibyście państwo podać przykład jakich to praw nie mają kobiety, które mają mężczyźni?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ja #2694143 | 212.160.*.* 8 mar 2019 10:40

   Zgoda na 100%

   odpowiedz na ten komentarz